Miasto

Polityka mieszkaniowa, a rewitalizacja

Kolejna rozmowa o rewitalizacji w cyklu spotkań Uniwersytetu Krytycznego.

 „Nowe idee miasta – rewitalizacja jako polityka społeczna” to cykl trzech spotkań, którego celem jest przybliżenie nowego podejścia do procesu rewitalizacji. W trakcie dyskusji przyjrzymy się jak wygląda rewitalizacja w praktyce w wybranych gminach i na ile podejmowane działania są zgodne z założeniami nowej ustawy. Poddamy krytycznej analizie lokalne przykłady z udziałem zaproszonych ekspertów i ekspertek. Wszystkie spotkania poprowadzi Łukasz Pancewicz.

30 listopada, środa, godz. 18:00 Polityka mieszkaniowa a rewitalizacja

Zapewnienie dostępu do godziwych warunków zamieszkania jest jednym z elementów polityki rewitalizacji. Celem projektów rewitalizacyjnych powinno być zarówno zapewnienie dostępu do mieszkalnictwa komunalnego i socjalnego dla potrzebujących, jak i wspieranie nowych inicjatyw np. kooperatyw mieszkaniowych, kamienic międzypokoleniowych lub pracy podmiotów ekonomii społecznej. Będziemy dyskutować o tym jak rewitalizacja może być pretekstem do wdrażania polityki mieszkaniowej, jakie są bariery, a jakie szanse dla takich działań.

Spotkanie odbędzie się w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p. , Gdańsk. Wstęp wolny

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście.
Spotkania odbywają się w ramach Uniwersytetu Krytycznego 2016

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij