Podcasty

Prawda o konwencji stambulskiej. Obalamy mity i przekłamania

Dopóki wiem, że wciąż wiele osób wierzy w chochoły w rodzaju „ideologii gender”, warto rozmawiać o tym, czym konwencja jest naprawdę i czego obawiają się jej przeciwnicy.

 

Jako prawniczka i obrończyni praw kobiet od lat tłumaczę, dlaczego konwencja stambulska jest ważna i czemu jej przeciwnicy nie mają racji, a często nawet cynicznie manipulują, by podburzać przeciwko niej. Z wieloma argumentami trudno jest dyskutować – są zwyczajnie nieracjonalne lub nieprawdziwe.

Dopóki jednak wiem, że wciąż wiele osób wierzy w chochoły w rodzaju „ideologii gender”, warto rozmawiać o tym, czym konwencja jest naprawdę i czego obawiają się jej przeciwnicy. Dlatego postanowiłam po raz pierwszy w Polsce wydać w formie książki pełną treść konwencji wraz z – co kluczowe – nieprzetłumaczonym do tej pory na język polski memorandum wyjaśniającym.

 

W związku z ratyfikacją konwencji przez Unię Europejską wznowiłam wydanie mojej książki, aktualizując ją o najnowsze informacje dotyczące przemocy domowej i jej zwalczania w Polsce i w Unii Europejskiej, działań legislacyjnych na poziomie unijnym, a także informacji dotyczących samego procesu ratyfikacji. O tym, kto i dlaczego boi się konwencji, jest ten odcinek podcastu.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA SOUNDCLOUD: 

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS 


Prawo Spurek

Od ponad 20 lat walka o prawa kobiet, zwłaszcza tych doświadczających przemocy w rodzinie, to moja codzienność. Jako aktywistka, a teraz polityczka z bliska słucham ich historii, widzę skutki nierówności, szukam rozwiązań i zmieniam system. Tak powstało Prawo Spurek, podcastowa platforma, która mówi w imieniu wszystkich tych, które i którzy sami nie mogą zabrać głosu lub ich głos nie jest wystarczająco słyszalny.

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej:

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Sylwia Spurek
Sylwia Spurek
Posłanka do Parlamentu Europejskiego
Doktora, radczyni prawna, posłanka do Parlamentu Europejskiego, była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, współautorka pierwszej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Zamknij