Podcasty

List do Ursuli von der Leyen

9 grudnia 2022 roku, w przeddzień zakończenia 16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet i Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, wysłałam mój trzeci list do przewodniczącej Komisji Europejskiej, Ursuli von der Leyen, dotyczący przemocy ze względu na płeć i koniecznej ratyfikacji przez Unię Europejską konwencji antyprzemocowej.

List wysłałam w 1105. dniu pracy obecnej kadencji Komisji Europejskiej i sprawowania urzędu przez przewodniczącą von der Leyen. Był to kolejny dzień, w którym Unia Europejska nie ratyfikowała konwencji antyprzemocowej, czyli Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, często nazywanej konwencją stambulską.

W tym odcinku podcastu mówię o tym, dlaczego Ursula von der Leyen musi zrobić wszystko, żeby Unia w końcu ratyfikowała konwencję. 

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA SOUNDCLOUD:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Prawo Spurek

Od ponad 20 lat walka o prawa kobiet, zwłaszcza tych doświadczających przemocy w rodzinie, to moja codzienność. Jako aktywistka, a teraz polityczka z bliska słucham ich historii, widzę skutki nierówności, szukam rozwiązań i zmieniam system. Tak powstało Prawo Spurek, podcastowa platforma, która mówi w imieniu wszystkich tych, które i którzy sami nie mogą zabrać głosu lub ich głos nie jest wystarczająco słyszalny.

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej:

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Sylwia Spurek
Sylwia Spurek
Posłanka do Parlamentu Europejskiego
Doktora, radczyni prawna, posłanka do Parlamentu Europejskiego, była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, współautorka pierwszej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Zamknij