Państwo, w którym żyjemy, nie jest obojętne ideologicznie, co widać szczególnie dobrze na przykładzie statusu zwierząt.

Państwo, w którym żyjemy, nie jest obojętne ideologicznie, co widać szczególnie dobrze na przykładzie statusu zwierząt.
Rafał B. twierdzi, że okrutnie mordując psa, „wymierzył sprawiedliwość”. Teraz pół internetu chce wymierzyć sprawiedliwość jemu.
Z Sylwią Spurek rozmawia Dariusz Gzyra.
Niektórzy podejrzewają, że cierpienie zwierząt może być niekiedy większe niż ludzi – właśnie dlatego, że są od nas odmienne.
Coraz więcej wegan oczekuje, i słusznie, co najmniej braku przeszkód w praktykowaniu życia zgodnie ze swoimi przekonaniami. Publiczna dyskusja na ten temat jest nieuchronna.
Dlaczego dobrowolnie zrzekać się praw do jednego z ważniejszych słów tego świata, prawa do mięsa? Czy to nie kapitulacja?
Wiesz, czym jest anibalizm, karnizm, reduktarianizm i złostan? Darek Gzyra wyjaśnia te pojęcia – i wiele innych – oraz wagę nowego języka odnoszącego się do relacji człowieka i innych zwierząt.
Jakoś musimy wyżywić rosnącą populację świata i dieta roślinna jest tutaj najbardziej oczywistym i najłatwiejszym rozwiązaniem – mówi Jaś Kapela w rozmowie z Dariuszem Gzyrą.
Czego możemy wymagać od Kościoła?
Niewyobrażalnie wiele zwierząt potrzebuje pomocy. Przegrywają z człowiekiem – silniejszym, gdy chce krzywdzić, i zbyt słabym, kiedy nie potrafi pomóc.
Zwierzęce życie jest oczywiście bardziej kłopotliwe niż roślinne. Jego dynamika musi zostać opanowana, ale od czego są architekci, technolodzy, beton i metal.
Chcę, żeby o Orkiestrze było głośno i żeby zebrała jeszcze więcej pieniędzy niż w zeszłym roku, ale może da się to zrobić bez pirotechnicznej gigantomanii.