Podcasty

Ludzie nie chcą rent i zasiłków, tylko umowy społecznej i dobrych miejsc pracy od państwa

Dlaczego nie tylko górnicy w Turowie mają problem z polityką klimatyczną i jak wpłynie ona na los Podkarpacia?

Czy rząd powinien zapewnić ludziom miejsca pracy i czy aby nie zwodzi wyborców w sprawie ich najbliższej przyszłości? Czemu w parkach narodowych zarabia się mniej niż w Lasach Państwowych? I tradycyjnie: czy lewica zabroni klasie średniej jeździć sprowadzanymi z Niemiec samochodami i latać na ciężko zapracowane wakacje?

Jak opowiedzieć Polkom i Polakom zmianę klimatu na nowo, wyjaśnia w drugim podcaście inspirowanym książką Przyszłość zależy od nas Christiany Figueres i Toma Rivetta-Carnaca posłanka Daria Gosek-Popiołek w rozmowie z Michałem Sutowskim.

Świat, który musimy stworzyć

czytaj także

Świat, który musimy stworzyć

Christiana Figueres, Tom Rivett-Carnac

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Michał Sutowski
Michał Sutowski
Publicysta Krytyki Politycznej
Politolog, absolwent Kolegium MISH UW, tłumacz, publicysta. Członek zespołu Krytyki Politycznej oraz Instytutu Krytyki Politycznej. Współautor wywiadów-rzek z Agatą Bielik-Robson, Ludwiką Wujec i Agnieszką Graff. Pisze o ekonomii politycznej, nadchodzącej apokalipsie UE i nie tylko. Robi rozmowy. Długie.
Zamknij