Podcasty

Dzieci pytają o klimat [podcast]

Katarzyna Przyborska, autorka książki „Żaba”, opowiada o dostępie do wody dla wszystkich i o tym, czy to prawda, że pustynia przyjdzie do lasu, a nie las do pustyni.

Oddaliśmy głos dzieciom. Jagna, Ryś, Jula i Oskar byli poruszeni lekturą książki Żaba autorstwa Katarzyny Przyborskiej i Marty Przybył.

W przygodach małej Koo, mierzącej się z katastrofą klimatyczną, najmłodsi odczytali swoją przyszłość. Zaniepokojone dzieci pytają autorkę o dostęp do wody dla wszystkich i o to, czy to prawda, że pustynia przyjdzie do lasu, a nie las do pustyni… Jak myślicie?

Posłuchajcie, jak autorka Katarzyna Przyborska zaspokaja ciekawość dzieci.

O książce Żaba

Koryta rzek i niecki jezior wyschły. Trawy pożółkły. Na bladym od upału niebie od dawna nie pojawił się żaden obłok. Na pustyni, w cieniu kamieni chroni się przed słońcem mała Koo. Wcześniej wraz z całą rodziną mieszkała w gałęziach drzewa, miała sąsiadów i dopiero co nauczyła się latać.

Katastrofa nie spadła znienacka. Nadciągała powoli i być może zwierzęta mogły jej zapobiec. Co się stało z wodą? Dlaczego jej zabrakło? Czy Koo znajdzie odpowiedzi na te pytania, czy poradzi sobie sama na pustyni? Żaba Katarzyny Przyborskiej z ilustracjami Marty Przybył to historia, która niedługo może się przytrafić również nam, ludziom. To, jaką lekcję wyciągniemy z przygód zwierzęcych bohaterów tej książki, zależy już od nas.

To propozycja dla grupy wiekowej 6+.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij