Podcasty

Dzieci pytają o klimat [podcast]

Katarzyna Przyborska, autorka książki „Żaba”, opowiada o dostępie do wody dla wszystkich i o tym, czy to prawda, że pustynia przyjdzie do lasu, a nie las do pustyni.

Oddaliśmy głos dzieciom. Jagna, Ryś, Jula i Oskar byli poruszeni lekturą książki Żaba autorstwa Katarzyny Przyborskiej i Marty Przybył.

W przygodach małej Koo, mierzącej się z katastrofą klimatyczną, najmłodsi odczytali swoją przyszłość. Zaniepokojone dzieci pytają autorkę o dostęp do wody dla wszystkich i o to, czy to prawda, że pustynia przyjdzie do lasu, a nie las do pustyni… Jak myślicie?

Posłuchajcie, jak autorka Katarzyna Przyborska zaspokaja ciekawość dzieci.

O książce Żaba

Koryta rzek i niecki jezior wyschły. Trawy pożółkły. Na bladym od upału niebie od dawna nie pojawił się żaden obłok. Na pustyni, w cieniu kamieni chroni się przed słońcem mała Koo. Wcześniej wraz z całą rodziną mieszkała w gałęziach drzewa, miała sąsiadów i dopiero co nauczyła się latać.

Katastrofa nie spadła znienacka. Nadciągała powoli i być może zwierzęta mogły jej zapobiec. Co się stało z wodą? Dlaczego jej zabrakło? Czy Koo znajdzie odpowiedzi na te pytania, czy poradzi sobie sama na pustyni? Żaba Katarzyny Przyborskiej z ilustracjami Marty Przybył to historia, która niedługo może się przytrafić również nam, ludziom. To, jaką lekcję wyciągniemy z przygód zwierzęcych bohaterów tej książki, zależy już od nas.

To propozycja dla grupy wiekowej 6+.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij