Fotorelacje

Forum Kultury Mieszkańców w Cieszynie

Forum Kultury Mieszkańców to wydarzenie, którego celem jest dyskusja o mieście, jego przemianach oraz próba odpowiedzi na pytanie czy kultura ma wpływ na życie na Śląsku Cieszyńskim.

W dniach 21-22 października 2014 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie odbyło się Forum Kultury Mieszkańców. Tematem przewodnim było miasto, komunikacja, prawo współdecydowania i współodpowiedzialności za przestrzeń Cieszyna. 

W ciągu dwóch dni odbyły się warsztaty, seminaria, dyskusje, spotkania i debaty – na małą i dużą skalę.

Wśród zaproszonych gości byli: prof. J. Hausner, dr W. Kłosowski, dr M. Glinkowski, dr M Kłosowska, a także doktoranci Uniwersytetu Opolskiego. 

Organizatorzy serdecznie dziękują za obecność uczestników i słuchaczy, a także za deklaracje działań na rzecz zmiany jakości życia mieszkańców miasta. 

Forum Kultury zorganizowano dzięki środkom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Spacery edukacyjne: kierunki kultury”.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij