Miasto

Wykluczeni – spotkanie z Arturem Domosławskim

Spotkanie z Arturem Domosławskim poprowadzi Jakub Dymek.

Spotkanie z Arturem Domosławskim, autorem nowo wydanej książki „Wykluczeni” (Wyd. Wielka Litera) poporowadzi Jakub Dymek (dziennikarz, publicysta, nominowany do Grand Press).


19 maja, czwartek, godz. 18.00, Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie (ul. Zamkowa 1).

Wykluczeni to wielka panorama globalnego Południa i zbiorowy portret ludzi bez głosu i reprezentacji. Przegranych, poniewieranych i wydziedziczonych. Autor sięga po historie z różnych kontynentów i dekad, odsłaniając głębokie źródła współczesnej wędrówki ludów. W lekturze tej książki nie chodzi jednak tylko o przyglądanie się, o dreszcz przerażenia, a nawet o odruch empatii. Domosławski nie jest sentymentalny i nie pozwala na naiwną lekturę. Nieszczęścia jakie dotykają bohaterów jego opowieści nie są jakimś „obiektywnym” zrządzeniem losu, lecz skutkiem decyzji prześladowców, a także politycznych i ekonomicznych interesów tych wszystkich, którzy na dokonujące się na ich oczach dramaty patrzą i milczą. Czy w historiach z tamtego świata nie odnajdziemy czasem naszych śladów? (informacja ze strony wydawnictwa „Wielka Litera”)

Artur Domosławski – dziennikarz i reporter. Absolwent wiedzy o teatrze PWST w Warszawie. Autor biografii Kapuściński non-fiction, Gorączki latynoamerykańskiej czy Śmierci w Amazonii.

Książkę będzie można kupić w Księgarni/Czytelni „Na Granicy” w dniu spotkania!

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij