Miasto

Wrocław, 13 marca: NIE-MIEJSCA. Historia blokowisk

Spotkanie wokół książki Zabobrze Przewodnik Artystyczny z udziałem Pawła Krzaczkowskiego oraz Pawła Jarodzkiego. 13 marca, wtorek, godz. 18:00, Tajne Komplety, Przejście Garncarskie 2

W jaki sposób powstała przepaść, jaka dzieli projekt superjednostek le Corbusiera od znanych nam blokowisk na obrzeżach miast? Czy blokowisko, które większość mieszkańców traktuje czysto użytkowo, można na nowo zmienić w dzieło sztuki? Jak żyje się na blokowisku? Jakie to miejsce?

 

 

Zapraszamy na spotkanie wokół książki P. Krzaczkowskiego i M. Guza Zabobrze Przewodnik Artystyczny, które odbędzie się we wtorek, 13 marca, o godz. 18:00 w księgarnie Tajne Komplety (Przejście Garncarskie 2).

 

W spotkaniu udział wezmą:

 

Paweł Krzaczkowski – eseista, literat, animator kultury. Redaktor działu kultury „Recyklingu Idei”. Studiował filozofię, filologię polską, muzykologię, a także w Studium Kultury i Języków Żydowskich UWr. Pisze doktorat na kulturoznawstwie UWr. Publikuje teksty poświęcone współczesnej audiokulturze, architekturze, zjawiskom z obszaru sztuk wizualnych i literaturze.

 

Paweł Jarodzki – W latach 1979-1984 studiował na Wydziale Malarstwa, Rzeźby i Grafiki w PWSSP we Wrocławiu; dyplom uzyskał w 1984 roku w pracowni malarstwa doc. Konrada Jarodzkiego i doc. Leszka Kaćmy. Współzałożyciel grupy Luxus. Malarz, grafik, rysownik, autor komiksów . Zajmuje się też poezją i sztuką wideo. Pracuje w różnych konwencjach stylistycznych, posługuje się szablonem i cytatem, świadomie odrzuca poprawność rysunkową i formalną. Jest profesorem wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (gdzie prowadzi pracownię multimediów) oraz kuratorem BWA Awangarda we Wrocławiu.

 

prowadzenie:

 

Kamil Radomski – studiuje filozofię i dziennikarstwo w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim; członek Klubu Krytyki Polityczne we Wrocławiu.

 

Ilona Witkowska – członkini klubu Krytyki Politycznej we Wrocławiu; studiuje kulturoznawstwo, obszarem jej zainteresowań naukowych jest sprzężenie zwrotne między popkulturą, a zmianami społecznymi i politycznymi; mieszka we Wrocławiu.

 

Dołącz do wydarzenia na facebooku. 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij