Miasto

Wrocław, 13 marca: NIE-MIEJSCA. Historia blokowisk

Spotkanie wokół książki Zabobrze Przewodnik Artystyczny z udziałem Pawła Krzaczkowskiego oraz Pawła Jarodzkiego. 13 marca, wtorek, godz. 18:00, Tajne Komplety, Przejście Garncarskie 2

W jaki sposób powstała przepaść, jaka dzieli projekt superjednostek le Corbusiera od znanych nam blokowisk na obrzeżach miast? Czy blokowisko, które większość mieszkańców traktuje czysto użytkowo, można na nowo zmienić w dzieło sztuki? Jak żyje się na blokowisku? Jakie to miejsce?

 

 

Zapraszamy na spotkanie wokół książki P. Krzaczkowskiego i M. Guza Zabobrze Przewodnik Artystyczny, które odbędzie się we wtorek, 13 marca, o godz. 18:00 w księgarnie Tajne Komplety (Przejście Garncarskie 2).

 

W spotkaniu udział wezmą:

 

Paweł Krzaczkowski – eseista, literat, animator kultury. Redaktor działu kultury „Recyklingu Idei”. Studiował filozofię, filologię polską, muzykologię, a także w Studium Kultury i Języków Żydowskich UWr. Pisze doktorat na kulturoznawstwie UWr. Publikuje teksty poświęcone współczesnej audiokulturze, architekturze, zjawiskom z obszaru sztuk wizualnych i literaturze.

 

Paweł Jarodzki – W latach 1979-1984 studiował na Wydziale Malarstwa, Rzeźby i Grafiki w PWSSP we Wrocławiu; dyplom uzyskał w 1984 roku w pracowni malarstwa doc. Konrada Jarodzkiego i doc. Leszka Kaćmy. Współzałożyciel grupy Luxus. Malarz, grafik, rysownik, autor komiksów . Zajmuje się też poezją i sztuką wideo. Pracuje w różnych konwencjach stylistycznych, posługuje się szablonem i cytatem, świadomie odrzuca poprawność rysunkową i formalną. Jest profesorem wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (gdzie prowadzi pracownię multimediów) oraz kuratorem BWA Awangarda we Wrocławiu.

 

prowadzenie:

 

Kamil Radomski – studiuje filozofię i dziennikarstwo w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim; członek Klubu Krytyki Polityczne we Wrocławiu.

 

Ilona Witkowska – członkini klubu Krytyki Politycznej we Wrocławiu; studiuje kulturoznawstwo, obszarem jej zainteresowań naukowych jest sprzężenie zwrotne między popkulturą, a zmianami społecznymi i politycznymi; mieszka we Wrocławiu.

 

Dołącz do wydarzenia na facebooku. 

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij