Miasto

WILHELM BRAS – darmowy koncert w ramach GRA/GRA/nica

Po raz pierwszy w historii Cieszyna koncert odbędzie się w Wieży Piastowskiej na Wzgórzu Zamkowym.

Piątek, 4 lipca, godz. 21.00, Wieża Piastowska w Cieszynie (na wzgórzu zamkowym)

Średniowieczne mury zabrzmią muzyką Wilhelma Brasa (pod tym pseudonimem kryje się śląski eksperymentator Paweł Kulczyński), który znany jest z brzmień ekstremalnych, niebanalnych koncertów plenerowych oraz instalacji dźwiękowych, działań performatywnych i dizajnerskich. Kulczyński jest również zapalonym budowniczym nietypowych instrumentów analogowych, czego doświadczyć możemy już na początku lipca w Cieszynie.

Wilhelm Bras, przekuwa swe doświadczenia w przystępną formę, zachowując jednak charakterystyczny dla siebie pazur i wybujałe, choć surowe brzmienia. Artysta uchyla furtkę do organicznego świata sprężystych hałasów, karkołomnych wolt i zgrzytów. Glitch zderza się tu z hałasem, techno z funkiem, a wszystko spojone jest niepowtarzalnym brzmieniem rozgrzanego do czerwoności syntezatora analogowego własnej roboty. Aranżacja koncertów przypomina ciemne korytarze śląskich kopalń, w których jedynym źródłem światła jest lampka-czołówka. Pierwsza płyta Wilhelma Brasa Wordless Songs By The Electric Fire została wydana przez Mik Musik. Obecnie trwają prace nad kolejną, która zostanie wydana na winylu przez Dunno. Wśród ostatnich najciekawszych wydarzeń z udziałem artysty bez wątpienia znajdują się koncerty w ramach Unsound Festival New York czy Rokolektiv w Bukareszcie. Obecnie pracuje nad tanecznym projektem Lautbild, wykorzystującym inne brzmienia i urządzenia.


http://wilhelmbras.com/ https://soundcloud.com/wilhelm-bras
https://www.facebook.com/WilhelmBras http://youtu.be/XPKprCV_G4k http://youtu.be/-H5cSfO_KkQ

WSTĘP WOLNY!

Patronat nad wydarzeniem objęli:
popupmusic.pl
Dziennik Zachodni
Trzecia Fala

Opieka merytoryczna wydarzenia: Wojciech Kucharczyk
Współpraca: Mik Musik

Wydarzenie realizowane jest dzięki środkom Ministerstwa Kultury w ramach projektu GRA/GRA/nica.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany miejsca koncertu w zależności od pogody. Ze względu na wyjątkowość miejsca koncert rozpocznie się punktualnie.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij