Miasto

We will fail (Aleksandra Grünholz) – koncert

Już 16 maja 2014 r. odbędzie się druga odsłona muzycznego projektu „GRA/GRA/nica”. Tym razem dla mieszkańców Cieszyna i Czeskiego Cieszyna zagra WE WILL FAIL (Aleksandra Grünholz).

Już 16 maja 2014 r. odbędzie się druga odsłona muzycznego projektu „GRA/GRA/nica”. Tym razem dla mieszkańców Cieszyna i Czeskiego Cieszyna zagra WE WILL FAIL (Aleksandra Grünholz).

Piątek, 16 maja, godz. 21.00, Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie (ul. Zamkowa 1)

We will fail to projekt skupiający się na przyjemności błądzenia. Nagrania terenowe, sample z taśm, szumy, syntezatory i elektroniczna perkusja zmieszane są tu w dziwaczną, odwołującą się do estetyki techno całość. Za projekt odpowiada Aleksandra Grünholz. Współpracuje z wieloma artystami i muzykami, współtworzy grupę artystyczną OKO, a z Piotrem Tkaczem działa w duecie Tirips.

„Zależało mi na stworzeniu czegoś, co nie pozostawia słuchacza obojętnym, oddziałuje na niego” – tak debiutanckim albumie swojego autorskiego projektu We Will Fail mówi Aleksandra Grünholz.

Płyta Verstörung jest przede wszystkim efektem jej kolekcjonerskiej pasji, artystka bowiem od lat budowała bogatą bibliotekę najróżniejszych odgłosów- od tych generowanych przez sprzęt muzyczny, przez zgrywki z taśm po field recording.

„Od jakiegoś czasu klarowała mi się wizja, jak te zbiory wykorzystać i połączyć w spójną i słuchalną całość, dopiero jednak w ubiegłym roku miałam odpowiednią ilość czasu i zaczęłam pracować nad albumem” – mówi sama twórczyni.

Cały materiał to wielowarstwowa wyklejanka dźwiękowa dla której spoiwem staje się hipnotyzujący rytm. Sam tytuł albumu Verstörung miał być tropem odsyłającym dalej: „W tym wypadku to tytuł książki Thomasa Bernharda traktującej między innymi o niemożliwości komunikacji”. Z czego najbardziej zadowolona jest zaś sama autorka? „Z tego, że nie nudzi mnie ten materiał mimo ogromnej ilości czasu, jaki z nim spędziłam”.

Aleksandra Grünholz – z wykształcenia projektantka graficzna, z pasji muzyk, twórczyni działająca na polu audioperformansu.

WSTĘP WOLNY!

Cykl koncertów odbywa się dzięki współfinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „GRA/GRA/nica”.

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij