Miasto

Urodziny Świetlicy i koncert zespołu Translola

8 listopada, godz. 20.00. Mieszanka rock’n’rollowego temperamentu i słowiańskiej wrażliwości, czyli krakowska Translola.

Z okazji trzecich urodzin Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie i otwarcia księgarni „Na Granicy” zapraszamy na wyjątkowy koncert. Muzyka kobiecego składu krakowskiej Transloli, istniejącej od 2008, to mieszanka rock’n’rollowego temperamentu i słowiańskiej wrażliwości.

Grupę tworzy obdarzona potężnym, charyzmatycznym wokalem Gabi Ganczarska – poszukująca nowych brzmień gitarzystka, Amina Dargham – basistka, Ewa Langer i perkusistka Żaneta Seweryn. Zespół koncertuje w Polsce i zagranicą, ich piosenka pt. „Bejrut” dotarła na pierwsze miejsce alternatywnej listy przebojów Radia Kraków. Zespół prowadził projekt „Transeastern Underground”, którego osią jest twórczość przedwcześnie zmarłej wybitnej rosyjskiej pieśniarki i poetki Janki Diagilewej.

8 listopada, czwartek, godz. 20.00, Zamkowa 1, Cieszyn

O księgarni i czytelni Na Granicy

Księgarnia i czytelnia „Na Granicy” to otwarte miejsce spotkań i księgarnia dla ludzi ciekawych najnowszych publikacji – zarówno beletrystyki jak i książek popularno-naukowych, publicystyki i książek dla dzieci. Oranżada albo yerba mate przy książce? Przerwa na lekturę dla taty albo mamy z dzieckiem? Dyskusja ze znajomymi przy muzyce na wolnych licencjach? A może e-book z lekturą szkolną do wypożyczenia „na miejscu”? Poza możliwością czytania w przyjemnej atmosferze z widokiem na Olzę oraz kupienia najnowszych publikacji (m.in. Wydawnictwa Krytyki Politycznej, Fundacji Nowej Kultury Bęc! Zmiana, Czarnej Owcy, Korporacji Ha!Art, „Książki i Prasya”, „Muzeum Sztuki Nowoczesnej”), organizowane będą regularnie spotkania z autorami, pokazy filmowe, seminaria i wykłady.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij