Miasto

Tożsamość – udręka czy ekstaza?

Mirosława Marody oraz Agnieszka Graff. Muzeum POLIN, 26 lutego, godz. 18.00

26 lutego, czwartek, godz. 18.00, Muzeum POLIN

Tożsamość – udręka czy ekstaza?

Spotkanie z Prof. Mirosławą Marody oraz dr Agnieszką Graff.

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi. Czy na pewno? W czwartek 26 lutego o godz. 18.00 w Muzeum POLIN rozpoczyna się nowy cykl spotkań poświęconych zagadnieniu tożsamości. O tym, po co właściwie człowiekowi tożsamość i jak pośredniczy ona w naszych relacjach z innymi ludźmi rozmawiać będą wiceprezes PAN prof. Mirosława Marody oraz pisarka i publicystka, dr Agnieszka Graff.

W ramach nowego cyklu spotkań „Kłopoty z tożsamością” w Muzeum POLIN porozmawiamy o relacjach między jednostką a społeczeństwem, o tym, w czym tożsamość pomaga, a w czym przeszkadza i dlaczego z niektórymi poglądami łatwiej nam się identyfikować niż z innymi. Wśród zaproszonych gości będą zarówno eksperci (psychologowie, socjolodzy), jak i publicyści, pisarze – osoby o ciekawych biografiach, które podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z poszukiwaniem tożsamości.

Pierwsze spotkanie z cyklu, zatytułowane „Tożsamość – udręka czy ekstaza?” odbędzie się w czwartek 26 lutego o godz. 18.00. Punktem wyjścia do dyskusji będzie próba zdefiniowania tożsamości. Po co właściwie człowiekowi tożsamość? Czym jest i czemu służy? Gośćmi spotkania będą prof. Mirosława Marody, wiceprezes PAN i socjolożka zajmująca się przemianami we współczesnym społeczeństwie oraz dr Agnieszka Graff, pisarka i publicystka, feministka, członkini zespołu Krytyki Politycznej.

(informacja prasowa)

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij