Miasto

To tylko zwierzęta

Pokaz filmu "To tylko zwierzęta" oraz dyskusja z udziałem Daniela Numana. Prowadzenie: Natalia Sawka i Ilona Witkowska. 22 maja, godz. 20:00, klubojadalnia wegetariańska Złe mięso.

70-minutowy dokument ma skłonić widza do zastanowienia się, dlaczego zwierzęta są zabijane, więzione i dlaczego zadaje się im niepotrzebny ból. „Przecież, podobnie jak my, chcą żyć, być wolne i unikać cierpienia”.

Pokaz filmu rozpocznie się o godzinie 20:00 we wtorek, 22 maja w ogródku klubojadalni wegetariańskiej Złe mięso  (ul. Wita Stwosza 16). Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem Daniela Numana, którą poprowadzą Natalia Sawka i Ilona Witkowska.

W jaki sposób uprzedmiotowienie zwierząt odbija się na relacjach międzyludzkich? Jeżeli odpowiedzią jest, że »to tylko zwierzęta «, kim więc jest człowiek?”. – Wielu ludzi nie ma pojęcia, co dzieje się w Polsce ze zwierzętami – mówi Łukasz Musiał, reżyser filmu. – Uświadamiamy im, jak wygląda transport czy hodowla na futra. Nie będziemy jednak przez godzinę oglądać zwierząt uwięzionych w klatkach. Pokazujemy też, jak można zmienić ich sytuację.

Niezależny dokument ukazujący różne oblicza relacji między człowiekiem a innymi gatunkami.

Daniel Numan – Uzależnienie, z którym nie potrafi sobie poradzić: podróże. Misja: Najadacze.pl – promowanie weganizmu przez żołądek, aprzy okazji próba wyjścia “na swoje” robiąc coś co się lubi 

Dołącz do wydarzenia na facebooku. 

 

więcej: http://www.totylkozwierzeta.pl/

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.