Miasto

To tylko zwierzęta

Pokaz filmu "To tylko zwierzęta" oraz dyskusja z udziałem Daniela Numana. Prowadzenie: Natalia Sawka i Ilona Witkowska. 22 maja, godz. 20:00, klubojadalnia wegetariańska Złe mięso.

70-minutowy dokument ma skłonić widza do zastanowienia się, dlaczego zwierzęta są zabijane, więzione i dlaczego zadaje się im niepotrzebny ból. „Przecież, podobnie jak my, chcą żyć, być wolne i unikać cierpienia”.

Pokaz filmu rozpocznie się o godzinie 20:00 we wtorek, 22 maja w ogródku klubojadalni wegetariańskiej Złe mięso  (ul. Wita Stwosza 16). Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem Daniela Numana, którą poprowadzą Natalia Sawka i Ilona Witkowska.

W jaki sposób uprzedmiotowienie zwierząt odbija się na relacjach międzyludzkich? Jeżeli odpowiedzią jest, że »to tylko zwierzęta «, kim więc jest człowiek?”. – Wielu ludzi nie ma pojęcia, co dzieje się w Polsce ze zwierzętami – mówi Łukasz Musiał, reżyser filmu. – Uświadamiamy im, jak wygląda transport czy hodowla na futra. Nie będziemy jednak przez godzinę oglądać zwierząt uwięzionych w klatkach. Pokazujemy też, jak można zmienić ich sytuację.

Niezależny dokument ukazujący różne oblicza relacji między człowiekiem a innymi gatunkami.

Daniel Numan – Uzależnienie, z którym nie potrafi sobie poradzić: podróże. Misja: Najadacze.pl – promowanie weganizmu przez żołądek, aprzy okazji próba wyjścia „na swoje” robiąc coś co się lubi 

Dołącz do wydarzenia na facebooku. 

 

więcej: http://www.totylkozwierzeta.pl/

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij