Miasto

The Kurws- koncert w Świetlicy

Fundacja Kultury Audiowizualnej STREFA SZAREJ i Świetlica Krytyki Politycznej "Na Granicy" w Cieszynie zapraszają na koncert THE KURWS.

Fundacja Kultury Audiowizualnej STREFA SZAREJ i Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie zapraszają na koncert The Kurws / w ramach European Tour – Demo Ludy 2014

24 maja, sobota, g. 20.00, Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie


The Kurws
promuje swoja nową płytę – Wszystko co stałe rozpływa się w powietrzu // All that is solid melts into air

(the) Kurws powstało w maju 2008 roku, jako nieoczekiwana konsekwencja sesji ping pongowej. Od tamtego czasu wspólnie poszukują, nie tyle w obszarach konkretnego gatunku, co u podstaw rockowego “tworzywa”, ekspresji i brzmień. To warsztat pracy gdzie improwizacje przenikają się z kompozycjami, które są zastygłym w formie zapisem procesu ich powstawania. Za pomocą repetycji, rekombinacji, wariacji i kontrastów igrają z pamięcią i oczekiwaniami. Post punk, krautrock, rock in opposition, funk, no wave – sposoby grania, motywy, riffy, które słyszeliśmy nie jeden raz, zaprezentowane są w zupełnie innych kontekstach – tutaj są wypreparowane z oryginalnego otoczenia, umieszczone obok siebie, użyte na nowy sposób, poddane dekonstrukcji i swoistej destylacji.

Zadebiutowali w 2011 roku albumem Dziura w getcie (Qulturap, Oficyna Biedota, Trująca Fala, Blinded), który doczekał się swojej amerykańskiej edycji nakładem Bat Shit Records. Zagrali dziesiątki koncertów w całej Europie. Wierni poplecznicy ducha DIY.

W 2014 roku ukazuje się ich drugi album Wszystko co stałe rozpływa się w powietrzu. 

Zależnie od okoliczności, zespół funkcjonuje jako trio w składzie:
Dawid Bargenda – perkusja
Hubert Kostkiewicz – gitara
Jakub Majchrzak – gitara basowa

… bądź jako kwartet/kwintet, wzbogacony o jednego bądź paru z wymienionych członków: Piotrek Zabrodzki (LXMP, Baaba, Efekt Moozgu) – klawisze (2012 -)
Oskar Carls (Saigon, Davaj) – saksofon tenorowy (2012 -)
Piotr Łyszkiewicz – saksofon tenorowy (2013 -)

Byli członkowie:
Krzysztof Tokarski – saksofon tenorowy (2009 – 2012),
Wojciech Bajda – klarnet basowy, klarnet B (2011 – 2012)

WSTĘP WOLNY! 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij