Miasto

„Stypa” – spektakl Rafała Urbackiego

Nudzisz się? Wpadnij na "Stypę". 12 grudnia, środa, godz. 20.15, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Jazdów 1, Warszawa.

Nudzisz się? Wpadnij na Stypę.

Kolejny odcinek telenoweli pt. „Rafał Urbacki”. Tancerz na wózku, niepełnosprawny celebryta i homoseksualny eks-oazowicz powraca, by zmierzyć się z legendą choreografii – dziełem Billa T. Jonesa, które przed dwoma dekadami amerykańska krytyka okrzyknęła moralnym szantażem i śmiertelnym zagrożeniem dla ludzkich sumień. W swoich dotychczasowych pracach mierzył się z fałszywym współczuciem i katolickim miłosierdziem, odgrywał kibolskie przyśpiewki i kpił z działań charytatywnych nobliwych filantropów. Choć porusza ważne tematy, najbardziej lubi mówić o sobie.

Tym razem Urbacki – bohater okładek i śniadaniowych telewizji – na warsztat bierze czwartą władzę. Na co i na kogo można skierować kamerę? Co lepiej wyciąć w redakcji i dlaczego nie każdy ma prawo do sprostowania? Kiedy wypowiedź artysty jest poważną opinią, a kiedy – skandalicznym popisem? Również wykluczeni potrafią wykluczać, a liberalne media – cenzurować nie gorzej od tych z Matką Boską w logo.

Wśród innych tabu, będzie też mowa o śmierci.

Zrobiłem Coś po czym mogę już spokojnie odejść. – mówi artysta. Brzmi pretensjonalnie? To dopiero początek.

Reżyseria i choreografia: Rafał Urbacki
Dramaturgia i support: Witold Mrozek
Muzyka: Jan Suświłło
Gościnnie zaśpiewa: Agata Wąsik
Oprawa wizualna/projekcje: Kacper Lipiński
Realizacja wideo: Wojtek Klimala

Rezerwacja darmowych wejściówek po przysłaniu maila na [email protected]

12 grudnia, środa, godz. 20.15, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Jazdów 1, Warszawa


Pokaz towarzyszy wydaniu książki Nowy taniec, rewolucje ciała pod red. Witolda Mrozka, która ukaże się nakłądem Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij