Miasto

Stara Rzeka (Kuba Ziołek) – koncert

Kolejny koncert z cyklu GRA/GRA/nica. Wydarzenie będzie drugim w cyklu, które odbędzie się w plenerze.

29 sierpnia, piątek, godz. 21.00, wzgórze zamkowe w Cieszynie

Próbując wyjść w przestrzeń publiczną i stworzyć niepowtarzalny klimat koncertu, chcemy zaprosić widzów po raz drugi na wzgórze zamkowe w Cieszynie, gdzie artysta będzie mógł dokonać fuzji natury i techniki. Eksperymentalny charakter koncertu narzuca na widzów i organizatorów ładunek niepewności i zaskoczenia. Tematem przewodnim jest proces. Stara Rzeka zaleje nas dźwiękami rozchodzącymi się ponad powierzchnią tafli wody oraz drzew okalających zabudowania zamku. Razem z prądem rzeki Olzy będziemy przenosić się w kolejne przestrzenie i słuchać utworów artysty w kompilacji z naturą.

Stara Rzeka (Kuba Ziołek) – tworzy muzykę na przecięciu dźwięków akustycznych, elektrycznych i elektronicznych przy użyciu gitar, efektów, sampli, instrumentów dętych oraz własnego głosu. Każdy koncert w jago wykonaniu ma swój niepowtarzalny charakter, gdyż uzależniony jest od miejsca, czasu, instrumentu i nastroju. Ziołek jest zafascynowany zarówno formami i strukturami (abstrakcyjnymi i konkretnymi), jak i czystą energią płynącą z właściwości samego dźwięku.
Jako Stara Rzeka wydał do tej pory jeden album „Cień chmury nad ukrytym polem”, który ukazał się na CD nakładem Instant Classic i na kasecie nakładem Few Quiet People (obecnie Latarnia Records). Album został dobrze przyjęty zarówno w kraju jak i zagranicą, o czym świadczą słowa uznania i wysokie miejsca w rankingach gazet i portali takich jak: Gazeta Wyborcza, Polityka, T- Mobile-Music, Tygodnik Powszechny, The Quietus, Tiny Mix Tapes, Scaruffi. Symbolicznym podsumowaniem muzycznej działalności Ziołka w 2013 r była nominacja do nagrody Paszporty Polityki w kategorii muzyka popularna. Koncertował z różnymi składami na festiwalach m.in. w Londynie, Liverpoolu, Barcelonie czy Nowym Jorku.

Ziołek mieszka, nagrywa i tworzy w Bydgoszczy oraz w Tleniu w Borach Tucholskich. Jest twórcą grupy towarzysko-artystycznej Milieu L’Acéphale

Informacje dodatkowe:
Zachęcamy do zabrania koców i karimat.

WSTĘP WOLNY!

Opieka merytoryczna wydarzenia: Wojciech Kucharczyk
Współpraca: Mik Musik

Patronat: Trzecia Fala, Dziennik Zachodni, popupmusik.pl

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij