Miasto

Stara Rzeka (Kuba Ziołek) – koncert

Kolejny koncert z cyklu GRA/GRA/nica. Wydarzenie będzie drugim w cyklu, które odbędzie się w plenerze.

29 sierpnia, piątek, godz. 21.00, wzgórze zamkowe w Cieszynie

Próbując wyjść w przestrzeń publiczną i stworzyć niepowtarzalny klimat koncertu, chcemy zaprosić widzów po raz drugi na wzgórze zamkowe w Cieszynie, gdzie artysta będzie mógł dokonać fuzji natury i techniki. Eksperymentalny charakter koncertu narzuca na widzów i organizatorów ładunek niepewności i zaskoczenia. Tematem przewodnim jest proces. Stara Rzeka zaleje nas dźwiękami rozchodzącymi się ponad powierzchnią tafli wody oraz drzew okalających zabudowania zamku. Razem z prądem rzeki Olzy będziemy przenosić się w kolejne przestrzenie i słuchać utworów artysty w kompilacji z naturą.

Stara Rzeka (Kuba Ziołek) – tworzy muzykę na przecięciu dźwięków akustycznych, elektrycznych i elektronicznych przy użyciu gitar, efektów, sampli, instrumentów dętych oraz własnego głosu. Każdy koncert w jago wykonaniu ma swój niepowtarzalny charakter, gdyż uzależniony jest od miejsca, czasu, instrumentu i nastroju. Ziołek jest zafascynowany zarówno formami i strukturami (abstrakcyjnymi i konkretnymi), jak i czystą energią płynącą z właściwości samego dźwięku.
Jako Stara Rzeka wydał do tej pory jeden album „Cień chmury nad ukrytym polem”, który ukazał się na CD nakładem Instant Classic i na kasecie nakładem Few Quiet People (obecnie Latarnia Records). Album został dobrze przyjęty zarówno w kraju jak i zagranicą, o czym świadczą słowa uznania i wysokie miejsca w rankingach gazet i portali takich jak: Gazeta Wyborcza, Polityka, T- Mobile-Music, Tygodnik Powszechny, The Quietus, Tiny Mix Tapes, Scaruffi. Symbolicznym podsumowaniem muzycznej działalności Ziołka w 2013 r była nominacja do nagrody Paszporty Polityki w kategorii muzyka popularna. Koncertował z różnymi składami na festiwalach m.in. w Londynie, Liverpoolu, Barcelonie czy Nowym Jorku.

Ziołek mieszka, nagrywa i tworzy w Bydgoszczy oraz w Tleniu w Borach Tucholskich. Jest twórcą grupy towarzysko-artystycznej Milieu L’Acéphale

Informacje dodatkowe:
Zachęcamy do zabrania koców i karimat.

WSTĘP WOLNY!

Opieka merytoryczna wydarzenia: Wojciech Kucharczyk
Współpraca: Mik Musik

Patronat: Trzecia Fala, Dziennik Zachodni, popupmusik.pl

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij