Miasto

Spotkanie z Guy’em Standingiem

Rozmowę z autorem książki „Prekariat. Nowa niebezpieczna klasa” poprowadzi Jacek Żakowski. 15 listopada, godz. 16.00, Bar Studio.

15 listopada, sobota, godz. 16.00, Bar Studio, Plac Defilad 1.

Prekariat to wszyscy ci, którzy są niepewni swojego jutra – od zatrudnionych na „umowy śmieciowe” młodych ludzi w gospodarkach rozwiniętych po prekarnych pracowników w chińskich fabrykach. Prekariuszami stają się dzisiaj zarówno osoby dopiero wchodzące na rynek pracy, jak i pracownicy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, kobiety i mężczyźni, imigranci oraz miejscowi.

Książka Guy’a Standinga to pierwszy opis powstającej grupy społecznej ludzi pozbawionych podstawowych zabezpieczeń socjalnych czy chociażby nadziei na stałość zatrudnienia. Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy na spotkanie z autorem książki. Wydarzenie poprowadzi Jacek Żakowski.

Dziennik Opinii jest patronem medialnym książki Prekariat. Nowa niebezpieczna klasa Guy’a Standinga któa ukazała się nakładme Wydawnictwa PWN.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij