Miasto

Spotkanie z Dominika Dymińską, autorką książki „Mięso”

Zapraszamy na spotkanie z Dominiką Dymińską, autorką głośnego debiutu Mięso.

Udział wezmą: Karolina Sulej (doktorantka IKP, dziennikarka freelancerka, związana przede wszystkim z „Wysokimi Obcasami”), Marek Zaleski (krytyk literacki, eseista, publicysta, profesor IBL PAN); prowadzenie: Marta Konarzewska

8 listopada, czwartek, godz. 19.00, Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa

O książce


Debiut zwiastujący nowy talent.

Sławomir Shuty

Ta dziewczynka nie mówi wszystkiego swojej mamie. Ani nikomu. Jak wiele dziewczynek, które wiedzą za wiele. „Niektóre słowa nie przechodzą przez gardło”. Czasem jednak przechodzą do netu.

Pan z netu jest pedofilem.

Penis chłopca z netu pachnie proszkiem do prania.

Potem dziewczynka ma bulimię i słowa z gardła przedostają się w książkę. Jeszcze potem dziewczynka dojrzewa i ma wielu chłopaków, niektórzy są sławni. Niektórzy wręcz przeciwnie.

Proza Dominiki Dymińskiej uwodzi stylem Herty Müller i klimatem Aglai Veteranyi. Pisana świeżą, odkrywczą polszczyzną jest dziewczyńska, poetycka i intrygująca.

Neurotyczna potrzeba miłości przyprawia mnie o mdłości. Nienawidzę młodzieżowych powieści, dojrzewania, wrażliwych poetek i książek pisanych w pierwszej osobie, która nazywa się tak jak autorka. Nienawidzę siebie za to, że 40 lat temu ta książka by mi się podobała. Ba, uznałabym ją za genialną. Nienawidzę, ale czytam i nie mogę przestać. Bo to jest bardzo dobra książka!
Kinga Dunin

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij