Miasto

Spacer szlakiem przemytu i korupcji

Przemyt, kradzieże, prostytucja, korupcja są mocno kojarzone ze strefą przygraniczną, do której zaliczany jest Cieszyn.

Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” rozpoczyna cykl spacerów kulturalnych w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Na spotkania będziemy zapraszać  ludzi związanych z szeroko rozumianą kulturą oraz ludzi kultury i nauki spoza miasta do dyskusji połączonej z alternatywnym zwiedzaniem miasta. Chcemy ukazać jak wiele zjawisk  kryje się za słowem kultura oraz zachęcić do dyskusji i spojrzenia na Cieszyn jeszcze z innej, przewrotnej strony.

Spacer szlakiem przemytu i korupcji

Sobota, 11 maja, godz. 11.00, Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie

Na wizerunek miast przygranicznych, także Cieszyna i Czeskiego Cieszyna, wpływają różnego rodzaju nielegalne praktyki: przemyt, kradzieże, prostytucja, korupcja i wiele innych. Można mówić o nich anegdotycznie, ale nie należy zapominać o ich trwałym i nietrwałym wpływie na miasto. Poznaj nieznane jak i kojarzone z szarą strefą miejsca, osoby i okoliczności.

Prowadzenie:
 

Aleksander Górny ( pilot wycieczek i przewodnik PTTK)
Przemysław Wielgosz ( redaktor naczelny Le Monde Diplomatique Edycja Polska)

Wydarzenie jest bezpłatne.

Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  w ramach projektu „Kierunki kultury: spacery edukacyjne”.

 


 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij