Miasto

Seminarium wokół „Buntu miast” Harveya

Na spotkaniu rozmawiamy o rozdziale "Odzyskiwanie miasta dla walki antykapitalistycznej". Prowadzenie: Monika Świerkosz, Tomek Leśniak.

Zapraszamy na ostatnie seminarium z cyklu poświęconego książce Bunt miast Davida Harveya. Tym razem podyskutujemy o rozdziale „Odzyskiwanie miasta dla walki antykapitalistycznej”. Prowadzenie: Monika Świerkosz, Tomek Leśniak.

Bunt miast przecina w poprzek utarte interpretacje i od dekad okopane stanowiska, z jednej strony akcentując fundamentalną dla kapitalizmu rolę miasta (zarówno jako miejsca wyzysku, jak i oporu), z drugiej – przekonując do uznania rozplenienia klasy robotniczej w krajach centrum jako szansy, a nie zagrożenia dla walki o bezklasowe społeczeństwo.

Kraków stał się ostatnio terenem miejskiej walki o odzyskanie dobra wspólnego szczegółowo i w globalnym kontekście opisanej przez Harveya. Podczas czterech półtoragodzinnych seminariów spróbujemy odnieść analizy brytyjskiego geografa do sytuacji panującej w Krakowie, a także podyskutować nad teoretyczną (niepozbawioną kontrowersji) propozycją, która wyłania się z Buntu miast, odnosząc ją do innych podobnych i rozwijanych aktualnie koncepcji.

Środa, 29 sierpnia, godz. 18:00, Cafe Massolit – ul. Felicjanek 4.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij