Miasto

Seminarium eksperckie. Kultura w budowie

Dyskusja na temat modeli współpracy instytucji i organizacji z samorządem w dziedzinie edukacji oraz kultury. Prowadzenie: Edwin Bendyk.

Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie serdecznie zaprasza na drugie seminarium eksperckie Kultura w budowie (w ramach projektu Granica w budowie), które odbędzie się w poniedziałek, 7 maja o godz. 13.00 w siedzibie Świetlicy.

Po ostatnim seminarium Granica w budowie zebrano opinie dotyczące różnorodnej działalności kulturalnej, która ma miejsce w Cieszynie. Temat organizacji działających w budynku byłej strażnicy co prawda zdominował to spotkanie, nie mniej jednak, usłyszeć można było także szersze odniesienia do sytuacji kulturalnej miasta. Uczestnicy spotkania wspólnie doszli do wniosków dotyczących tego, jak myśleć o współpracy w mieście. 

Tematem kolejnego spotkania będą konkretne modele współpracy instytucji oraz organizacji, zajmujących się kulturą i edukacją z samorządem. Prowadzący spotkanie Edwin Bendyk (specjalista od kultury współczesnej, Collegium Civitas) przedstawi różne formy współpracy, które mają miejsce w wybranych miastach Polski. Wymieni także jakie konkretne możliwości oferują oraz jakie narzędzia są konieczne do współdecydowania o kulturze i spójnej polityce kulturalnej. Uczestnicy spróbują zastanowić się czy na pewno strategia rozwoju kultury jest tym, co pozwoliłoby rozwiązać problemy i wyzwania w zakresie kultury w mieście.

Edwin Bendyk  – polski dziennikarz (m.in. redaktor „Polityki”), publicysta, zajmujący się problematyką cywilizacyjną i wpływem technologii na życie społeczne. Autor książek Miłość, wojna, rewolucja. Szkice na czas kryzysu, Zatruta studnia. Rzecz o władzy i wolności czy Antymatrix – człowiek w labiryncie sieci. Kieruje Ośrodkiem Badań Nad Przyszłością w Collegium Civitas.  

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu Granica w budowie współfinansowanego przez Urząd Miasta Cieszyna. 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij