Miasto

Seksuologia krytyczna | Seks pod wpływem, czyli halo dookoła substancji psychoaktywnych

Prowadzenie: dr Agata Loewe (Instytutu Pozytywnej Seksualności)

Uniwersytet Krytyczny | Seksuologia krytyczna | Seks pod wpływem, czyli halo dookoła substancji psychoaktywnych 

Prowadzenie: dr Agata Loewe (Instytut Pozytywnej Seksualności)
Gościni: dr n.med. Dorota Rogowska-Szadkowska (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku)

4 kwietnia, poniedziałek, godz. 18.00
Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa

O narkotykach wszyscy coś wiedzą. Większość uważa, że są złe, uzależniają, niszczą życie. Nieliczni sądzą inaczej. Ale rzadko mówi się o tym, że po prostu sprawiają przyjemność.

Porozmawiamy o tym czym jest hipokryzja związana z narkotykami (polityka narkotykowa), o tym, że nie wszystkie substancje psychoaktywne można wrzucać do jednego worka, że uzależnienie nie zawsze musi być konsekwencją eksperymentów z używaniem nawet heroiny. O krajach, w których legalne jest używanie substancji uznawanych za nielegalne. A także o tym, dlaczego niektórzy uprawiają chemsex.

dr n.med. Dorota Rogowska-Szadkowska (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku) – specjalistka chorób zakaźnych, współzałożycielka jednego z pierwszych w Polsce oddziałów dla osób z HIV/AIDS, autorka ponad 150 prac „aukowych i popularnonaukowych dotyczących HIV/AIDS, a także książki „Medyczna marihuana. Historia hipokryzji”.

_________

Współczesna seksuologia przeżywa rozkwit. Dochodzi do rozłamów i podziałów w obrębie nauki, która niegdyś mogła być praktykowana jedynie przez medyków, później psychologów, a teraz przez innych reprezentantów/tki zawodów pomocowych. Jak wyznaczać standardy pracy z ludzką seksualnością? W jakim kierunku przesuwają się normy? Jakie wyzwania stoją przed specjalistami w erze „pigułki na wszystko“, nowych technologii oraz zmian definicji?

dr Agata Loewe – psychoterapeutka, seksuolożka, aktywistka na rzecz Ruchu Pozytywnej Seksualności oraz GSD (gender & sexual diversities). Założycielka Instytutu Pozytywnej Seksualności oraz portalu www.pozytywnaseksualnosc.pl.
www.agataloewe.com
________

Kolejne spotkania cyklu:
16.05: Doing transnational sexology | Goście: dr Patti Britton, dr Robert Dunlap (SexCoachU, Los Angeles)
20.06: Uzależnienie od seksu | Gościni: dr Katarzyna Bojarska (Uniwersytet Gdański)

Projekt „Uniwersytet Krytyczny 2014-2016” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

UM

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij