Miasto

Sąsiedzki GPS

Zespół Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie poprowadzi warsztaty w Pszczyńskim Centrum Kultury dla młodzieży  i starszych mieszkańców pt.: „Ściana: opowiedz, narysuj, udostępnij”.

Podczas warsztatów będziemy poznawać wspomnienia mieszkańców, pytać o ich stosunek do przestrzeni, jaka ich otacza. Spróbujemy zastanowić się w jaki sposób wspólnie dbać o przestrzeń publiczną, czy jej stan jest efektem braku zafania wobec władz miasta, sąsiadów, osób z inych środowisk? Czy sztuki plastyczne mogą być bodźcem do wzbudzenia refleksji tych mieszkańców, którzy na co dzień nie uczestniczą aktywnie w życiu publicznym? Czy jesteśmy w stanie wpływać na mowę nienawiści i co to ma wspólnego z zaufaniem.

Przy użyciu nowych mediów, wspólnie stworzymy dla nich wizualną oprawę przestrzeni Pszczyny (budynków, płotów, dróg), którą zaprezentujemy na portalach społecznościowych.
Uczestnicy warsztatów zapoznają się z działalnością Świetlicy, a także dowiedzą się w jaki sposób dzieci z Cieszyna próbują wpływać na otaczającą ich rzeczywistość.

Warsztaty są częścią projektu „Sąsiedzki GPS” realizowanego przez Pszczyńskie Centrum Kultury dzięki środkom Fundacji Orange, którego partnerem jest Krytyka Polityczna. W ramach projektu powstanie dźwiękowy przewodnik po mieście.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij