22 stycznia rusza nabór na Moduł I: Zawód Producent/Kurator!
Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych SWPS we współpracy z Nowym Teatrem Warszawie wznawia od kwietnia 2015 roku swoją działalność edukacyjną w nowej formule programowej.
Autorką projektu LNTP i jego kierownikiem jest prof. Krystyna Duniec. Jak podkreśla, jej intencją jest stworzenie „laboratorium współczesności”.
Nabór rozpoczyna się 22 stycznia 2015 roku.
Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych łączy nowoczesne myślenie o kulturze i świecie społecznym, teorię z praktyką teatralną. Projekt przewiduje trzy moduły:
Moduł I: Kurator/Producent
Moduł II: Dramaturgia
Moduł III: Dziennikarstwo Kulturalne
Adresatami projektu są: pracownicy instytucji kulturalnych, nauczyciele i pedagodzy teatralni, przyszli kierownicy literaccy teatrów, dramaturdzy i rzecznicy prasowi, kuratorzy, organizatorzy festiwali, producenci, dziennikarze, którzy chcieliby pisać o teatrze, organizatorzy wydarzeń performatywnych, animatorzy kultury, a także studenci.
Ukończenie każdego modułu łączy się z uzyskaniem zaświadczenia o jego ukończeniu. Każdy z modułów zamyka przygotowany pod okiem profesjonalistów performans.
Wszystkie zajęcia dają głęboki wgląd w praktyczną naturę zawodu producenta, kuratora, dramaturga, dziennikarza. Dodatkowym atutem są Masterklasy, w czasie których słuchacze mają możliwość bliskiej współpracy z uznanymi artystami.
Dla najaktywniejszych słuchaczy przewidziane są staże w Nowym Teatrze w Warszawie, w Teatrze Powszechnym w Warszawie, Narodowym Teatrze Starym w Krakowie, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze im. Szaniawskiego, w Kaliszu, Centrum Kultury w Lublinie (przy organizacji międzynarodowego festiwalu KONFRONTACJE), w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Centrum Kultury Współczesnej w Warszawie, w Instytucie Teatralnym, w Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie, w TR Warszawa i w redakcji czasopisma „Krytyka Polityczna″.
Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych to pierwszy w Polsce rozbudowany program zajęć umożliwiający zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających zrozumieć idee artystyczne i zasady działania współczesnego teatru artystycznego i zarządzania współczesną kulturą. Grono ekspertów – praktyków w swoich dziedzinach oraz wybitnych osobowości twórczych gwarantuje dostęp do nowocześnie usystematyzowanej oraz ustrukturyzowanej wiedzy.