Miasto

Rozmowa z Noamem Chomskym

Po filmie "Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?".

13 maja, wtorek, godz. 18.45, Dolnośląskie Centrum Filmowe

W języku polskim i angielskim.

Wstęp wolny. Pierwszeństwo mają osoby z biletem na seans poprzedzający wydarzenie.

Kim jest Noam Chomsky? Zdaniem The New York Times to najważniejszy żyjący intelektualista naszych czasów. Jego sylwetkę nakreśla pokazywany na festiwalu barwny, pełen animacji film Michela Gondry‘ego (autora m.in. filmów Zakochany bez pamięci czy Jak we śnie). Ale jaki jest jest Noam Chomsky na żywo? Po filmie odbędzie się rozmowa z Noamem Chomskym – wideokonferencja prowadzona pomiędzy Warszawą, Wrocławiem a zachodnim wybrzeżem USA. Poprowadzi ją profesor psychologii społecznej (William & Mary, SWPS Poznan) John B. Nezlek, któremu publiczność będzie miała możliwość przekazać swoje własne pytania do naukowca.

Podczas rozmowy miesięcznik Focus uhonoruje Noama Chomsky’ego przyznawaną co roku nagrodą dla „największej osobowości festiwalu PLANETE+ DOC”, którą wręczyŁukasz Załuski, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika.

Klub Krytyki Politycznej we Wrocławiu jest partnerem debat podczas wroclaskiej edycji festiwalu Planete+

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij