Miasto

Przedpremierowy pokaz filmu „Diaz”

Szczyt państw G8 w Geniu widziany oczyma Daniele Vicariego. Zapraszamy na pokaz filmu "Diaz" (Francja, Włochy, Rumunia 2012). Wstęp wolny!

Szczyt państw G8 w Geniu widziany oczyma Daniele Vicariego. Zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Diaz (Francja, Włochy, Rumunia 2012).

19 listopada, poniedziałęk, godz. 19.00, Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Łazienna 6

Jest lipiec 2001 roku. W Genui odbywa się szczyt państw G8. Do Włoch zjeżdżają się nie tylko najważniejsi politycy świata, ale także tłumy alterglobalistów. W całym mieście panuje ogromne napięcie. Młodzi manifestanci okupują ulice, a włoskie służby bezpieczeństwa w każdej chwili są gotowe do zbrojnej interwencji. Drugiego dnia szczytu dochodzi do starć protestujących z policją, podczas których ginie jeden z najaktywniejszych demonstrantów, 23-letni Carlo Giuliani. Ale to dopiero początek. Spirala przemocy systematycznie się nakręca, a jej eksplozja następuje w nocy z 21 na 22 lipca w budynku szkoły Diaz, gdzie policja, pod pretekstem poszukiwania terrorystów, masakruje dziesiątki uczestników protestu.

Film Daniele Vicariego jest pełną pasji próbą rekonstrukcji wydarzeń z 2001 roku. Pokazane w nim rosnące napięcie ludzi po obu stronach barykady udziela się także oglądającym. „Diaz” jest obrazem, który bezspornie angażuje uwagę i emocje widzów. Widać to było podczas Berlinale 2012, gdzie zdobył II Nagrodę Publiczności.
[opis dystrybutora]

„Diaz” w kinach już 23 listopada. Dystrybucja: Vivarto

Krytyka Polityczna jest patronką medialną filmu.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij