Miasto

Projekcja filmu „Performer” oraz dyskusja z J. Majmurkiem

Jakub Majmurek gościem Festiwalu Ars Independent w Katowicach.

Performer– wyświetlany na festiwalach w Berlinie i Rotterdamie, pełen punkowej energii film z pogranicza dokumentu i fabuły.

Prelekcję i dyskusję po seansie poprowadzi Jakub Majmurek, krytyk filmowy i wspólnie z Rondudą redaktor książki Kino-Sztuka.

czwartek, 29 października, godz. 29.00, ul. Raciborska 50 (ASP Katowice)

Wstęp wolny!

O filmie:
Uhonorowany prestiżową Think Award na tegorocznym Berlinale, „Performer” przybliża sylwetki Oskara Dawickiego, jednego z czołowych performerów w kraju, oraz zasłużonego dla sztuki współczesnej mistrza Zbigniewa Warpechowskiego, w kinie znanego głównie ze scenografii do filmów Grzegorza Królikiewicza.

„Performer” to intrygująca hybryda zawieszona między kinem fabularnym, a przeniesieniem na ekran prac i performance’ów Dawickiego, który gra w filmie samego siebie. To również słodko-gorzka opowieść o artyście nieprzystosowanym do współczesnego języka autoreklamy i PR-u.

Formalnie „Performer” przypomina ubiegłoroczną „Hubę” Sasnalów (nagrodzoną m.in. Czarny Koniem na festiwalu Ars Independent), z tą różnicą, że film Rondudy i Sobieszczańskiego jest zdecydowanie przystępniejszy dla widza. Warto nadmienić, że w filmie zobaczyć możemy plejadę znakomitych polskich aktorów, m.in. Andrzeja Chyrę, Agatę Buzek, Jakuba Gierszała czy Arkadiusza Jakubika.

___

Organizatorami wydarzenia są Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Ars Independent Festival. Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Nowe Otwarcie, inaugurującego początek działalności artystycznej w nowej siedzibie katowickiej Uczelni.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(za: https://www.facebook.com/events/147068145647398/)

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij