Miasto

prof. Robert Skidelsky: The Eurozone Crisis – a Keynesian Response

Wykład w ramach Instytutu Studiów Zaawansowanych.

Instytut Studiów Zaawansowanych | The Eurozone crisis – a Keynesian response
Wykład prof. Roberta Skidelskiego

15 marca, piątek, godz. 18:00, Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa

Instytut Studiów Zaawansowanych zaprasza na wykład „The Eurozone Crisis – a Keynesian Response” prof. Roberta Skidelsky’ego, autora książki Keynes. Powrót Mistrza, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej w 2012 roku.

Robert Skidelsky, emerytowany profesor ekonomii politycznej angielskiego Warwick University, słynny biograf Johna Maynarda Keynesa, a także autor wydanej niedawno w Polsce przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej książki Keynes. Powrót Mistrza, wyjaśnia powody porażek obecnej polityki antykryzysowej w strefie euro i proponuje rozwiązania – jak się zmierzyć z problem długu i jak pozwolić Europie rosnąć.

To pewna ironia historii, że kraje europejskie, którym udało się uniknąć powtórki Wielkiego Kryzysu po kryzysie banków dziś zmierzają w ślepą uliczkę, która po tamtej katastrofie zrodziła ekstremizm. W pamięci historycznej Niemców wciąż bardzo żywe jest wspomnienie hiperinflacji z lat 1920-23. Łatwo jednak zapominamy, że to deflacja i Wielki Kryzys wyniosły w 1933 roku Hitlera do władzy. („Financial Times”, 2012)

Wykład w języku angielskim. 

Robert Skidelsky – angielski historyk ekonomii, profesor emerytowany Uniwersytetu Warwick w Anglii. Autor monumentalnej, trzytomowej biografii Keynesa: Hopes Betrayed, 1883-1920 (1983), The Economist as Saviour, 1920-1937 (1992), Fighting for Britain, 1937-1946 (2000). Jego artykuły ukazują sie regularnie na łamach dziennika „The Guardian”. Jest stałym współpracownikiem syndykatu autorów Project Syndicate.

Wykład odbywa się przy wsparciu finansowym Open Society Foundations.

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij