Miasto

Premiera spektaklu „Okruchy”

Debiut dzieci z O!Świetlicy Krytyki Politycznej w spektaklu "Okruchy" w reżyserii Bogdana Słupczyńskiego.

Dzieci z O!Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie zapraszają na spektakl Okruchy wyreżyserowany przez Bogdana Słupczyńskiego.

30 grudnia, środa, godz. 18.00, Teatr CST, ul. Wyspiańskiego 2, Cieszyn

Spektakl Okruchy opiera się na zestawieniu dwóch płaszczyzn: baśniowej (gdzie pojawia się postać królowej i postacie okruchów – istotek, które jako fragmenty rozbitego lustra symbolizują ludzkie wady i słabości) oraz współczesnej, w której biorą udział dzieci – spotykają się na podwórku czy rozmawiają za pośrednictwem sieci.

Reżyseria: Bogusław Słupczyński
Scenariusz: Katarzyna Słupczyńska (na podstawie książek Bieda. Przewodnik dla dzieci Hanny Gil-Piątek i Henryki Krzywonos, Zaufanie Anny Cieplak i Lidii Ostałowskiej oraz baśni Królowa śniegu Hansa Christiana Andersena)
Scenografia i stroje: Dobiesław i Elżbieta Kaczmarek
Konsultacje ruchowe: Dawid Bawor
Obsada: Laura Kacyrz, Iwona Żur, Paulina Tomaszewicz, Igor Chalimoniuk, Dominika Brejza, Patryk Tomaszewicz, Natalia Brejza, Oskar Czaplak, Patrycja Kral, Natalia MarekOliwia Zok, Kamila Kacyrz, Wiktoria Cichy, Oliwia Kral.

Liczba miejsc ograniczona! 
Rezerwacja bezpłatnych wejściówej pod numerem telefonu: 516344963 

Spektakl Okruchy jest częścią projektu „Teatr w linii prostej” realizowanego równolegle w Helu. Obie grupy podczas odbywających się od września warsztatów teatralnych przygotowywały spektakle oraz wzięły udział we wspólnym wyjeździe do instytucji kultury w Warszawie.

Organizatorami wydarzenia są Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie oraz Cieszyńskie Studio Teatralne. Projekt „Teatr w linii prostej” został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij