Miasto

Premiera książki „Ludowa Historia Stanów Zjednoczonych”

O książce rozmawiać będą Ishabel Szatrwaska oraz Wojciech Orliński.

Zapraszamy na spotkanie promocyjne książki Howarda Zinna Ludowa historia Stanów Zjednoczonych. Od 1942 roku do dziś.

To historia Stanów Zjednoczonych opowiedziana z perspektywy jej ofiar: rdzennych Amerykanów, czarnych, robotników, kobiet, imigrantów i biednych. Howard Zinn ze skrupulatnością opisał wszystko to, o czym Amerykanie czasem woleliby nie pamiętać, ale o czym zapomnieć nie powinniśmy nigdy. Ludową historię Stanów Zjednoczonych czyta się jak kryminał.

środa, 25 maja, godz. 19.00, Spółdzielnia „Ogniwo”, Kraków

O książce porozmawiają:

Ishbel Szatrawska absolwentka teatrologii UJ, studiowała amerykanistykę w Krakowie i w Münster. Publikowała m.in. w „Dialogu” i w wydawnictwach akademickich UJ i SWPS.

Wojciech Orliński – publicysta, felietonista Gazety Wyborczej, autor książek, m.in. reportaży Ameryka nie istnieje (Pascal, 2010) iRoute 66 nie istnieje (Pascal, 2012) oraz political fiction Polska nie istnieje (NCK, 2015).

Podczas spotkania książka będzie dostępna w promocyjnej cenie.

Spotkanie organizowane jest we współpracy z Krytyką Polityczną – Klub w Krakowie i Fundacją Miasto Literatury, dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków w ramach projektu „Krakowskie księgarnie na medal”.

Wydarzenie na Facebooku.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij