Miasto

Premiera drugiego, poszerzonego wydania „Homobiografii”!

Kinga Dunin - Krzysztof Tomasik - Olga Tokarczuk.

26 listopada, środa, godz. 19.00, Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16/2p.

Spotkanie wokół książki Homobiografie. Wydanie drugie poprawione i poszerzone poprowadzi Kinga Dunin. Jej gośćmi będą autor, Krzysztof Tomasik oraz Olga Tokarczuk.

Najważniejsze nazwiska polskiej kultury pokazane z nieznanej strony, która ma niewiele wspólnego z opowieścią znaną ze szkoły. Nie na postumencie, ale prywatnie, z uwzględnieniem ludzkich dylematów.

Nowe wydanie Homobiografii przynosi uzupełnienie życiorysów, ale także prezentację kolejnych postaci. Całość to opowieść o środowisku literackim w czasach, gdy homoseksualizm był tabu.

Życie najbardziej znanych twórców polskich XIX i XX wieku jest tak naprawdę nieznane. Zdanie to – sprzeczne, nielogiczne – legło u podstaw świetnej książki Krzysztofa Tomasika. Książki prawie niemożliwej, bo zagarniającej całe stulecie kultury polskiej, a zarazem jasnej, prostej i przekonującej. Przemysław Czapliński

Dowiadujemy się, jak heteronorma kastruje naszą kulturę, przykrawa wszystko do jednego wzoru i upycha w szafie to, co do niego nie pasuje. Jak ją zubaża.
Kinga Dunin „Replika”

Myślę, że Jarosław Iwaszkiewicz tam, w zaświatach, po wydaniu tej książki powiedział z ulgą: „Nareszcie!”.
Olga Tokarczuk

Tomasik pisze o swoich bohaterach z taktem i empatią. Pełna, nieocenzurowana biografia pozwala odczytać ich dzieło z innej perspektywy.
Joanna Podgórska „Polityka”

Teraz trudniej będzie udawać, że sprawy nie było, że to tylko pogłoski.
Mariusz Cieślik „Newsweek” 

Ważna książka.
Krystian Lupa „Duży Format” 

Książkę patronatem objęły: Amnesty International, Replika, Enter The Room. 
 

Przeczytaj fragment książki Homobiografie: Ciotka boska częstochowska

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij