Miasto

Prawo do mobiliności – o komunikacji na Śląsku Cieszyńskim

Gościem specjalnym debaty będzie Wojciech Makowski z Instytutu Spraw Obywatelskich.

Zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym pt. „Prawo do mobilności”.

Gościem specjalnym będzie Wojciech Makowski z Instytutu Spraw Obywatelskich, który zajmuje się projektami dotyczącymi zrównoważonego transportu. Wraz z przedstawicielami władz na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i miejskim będzie dyskutować na temat przyszłości i stanu obecnego komunikacji na Śląsku Cieszyńskim. Moderator: Bartłomiej Białek (aktywista z Ustronia, autor petycji w sprawie uruchomienia połączeń kolejowych Wisła Głębce – Cieszyn – Wisła Głębce) .

Wielu mieszkańców czuje się zaniepokojonych i zdezorientowanych sytuacją połączeń komunikacyjnych w Cieszynie: warunkami dojazdów, ilością przewoźników i punktami przesiadek. Turyści korzystający z publicznych środków transportu często rezygnują z Cieszyna ze względu na poważne utrudnienia komunikacyjne. Od września grupa dojeżdżających powiększyła się o uczniów, a od października o studentów. Wypowiedzi władz nie uspokajają, wręcz przeciwnie podsycają niepokój.

Podczas panelu dyskusyjnego, na który zapraszamy specjalistów bądź reprezentantów instytucji związanych z problemem komunikacji, chcemy porozmawiać o skomplikowanej sytuacji komunikacji w Cieszynie. Mieszkańcy chcą się dowiedzieć, które plany mają szansę doczekać się realizacji, chcą również mieć okazję do zadania nurtujących ich pytań związanych z połączeniami: miejskimi, podmiejskimi oraz międzymiastowymi.

Jesteśmy przekonani, że dostępność i komunikacja to sprawy priorytetowe dla rozwoju miasta i województwa. Bez odpowiedniego węzła komunikacyjnego rozmowy na temat kultury, promocji, edukacji, turystyki czy biznesu nie mogą mieć miejsca. Miasto bez dobrze funkcjonującego węzła komunikacyjnego jest prowincją.

12 listopada, poniedziałek, godz. 17.00, Świetlica KP „Na Granicy”, Zamkowa 1, Cieszyn

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij