Miasto

Pomiędzy Polakami i Nie-Polakami. Spotkanie z Olgą Tokarczuk

Sławomir Sierakowski w rozmowie z autorką monumentalnej powieści "Księgi Jakubowe".

29 października, środa, godz. 19.00, siedziba Krytyki Politycznej, ul. Foksal 16, II p.

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube Krytyki Politycznej.

Olga Tokarczuk (ur. 1962) – jedna z najpopularniejszych i poczytniejszych polskich pisarek, laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym nagrody Nike 2008 (za Biegunów). Kilkakrotna laureatka nagrody Nike czytelników. Jej powieść Dom dzienny, dom nocny znalazła się na tzw. krótkiej liście nominowanych do Międzynarodowej Dublińskiej Nagrody Literackiej IMPAC. Należy do grona najczęściej tłumaczonych polskich pisarzy. Prawa do tłumaczenia jej książek zostały sprzedane już do ponad dwudziestu krajów.

Olga Tokarczuk jest członkinią Rady Instytutu Studiów Zaawansowanych.


Księgi Jakubowe
to nie tylko powieść o przeszłości. Można ją czytać również jako refleksyjne, momentami mistyczne dzieło o samej historii, jej zakrętach i trybach, które decydują o losach całych narodów. To właśnie w połowie XVIII wieku, u progu Oświecenia i przed rozbiorami, wybitna pisarka poszukuje odpowiedzi na pytania o dzisiejszy kształt naszej części Europy.
źródło: Wydawnictwo Literackie

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij