Miasto

Poliamorystki – dyskusja

Gościnie: Agnieszka Weseli Furja, Joanna Erbel, Monika Rak, Martyna Kuligowska. Prowadzenie: Marta Konarzewska

20 maja, poniedziałek, godz. 19.00, Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa

Serdecznie zapraszamy na spotkanie w ramach cyklu dyskusji o poliamorii, organizowanego przez Stowarzyszenie bez!miar.

POLIAMORYSTKI

Ponoć poliamoria jest feministyczna. Tak twierdzi wiele jej zwolenniczek i zwolenników. Inni i inne mówią, że to fetyszyzacja hierarchii i męskiej supremacji. Że to haremy. Czy kobiety wciąż tylko walczą o swego samca? – pewnie, że nie! Ale czy w takim razie międzykobiece relacje (w) poli to czysta sielanka? A relacje „czysto” lesbijskie?

Jaki wpływ mają na nas społeczne oczekiwania – wobec lesbijek i wobec kobiet? Czy poli przeorganizowuje stereotypy? A emocje?

Podczas panelu, który stanowi punkt wyjścia do szerszej dyskusji, porozmawiamy o doświadczeniach kobiet w różnych układach poliamorycznych. Hetero- i biseksualnych, a także lesbijskich i kłirowych. Tych radykalnie otwartych i tych zamkniętych – na przykład w ścisłej triadzie. O międzykobiecej poli-wierności, solidarności, siostrzeństwie i wspólnocie. I o „kobiecych” emocjach. Ale inaczej niż mówi o nich heteropatriarchalny mainstream.

W panelu udział wezmą:

Agnieszka Weseli Furja – historyczka seksualnosci, feministka, artaktywistka queerowa, działa na rzecz rozwoju świadomej seksualności i wolności w relacjach. Osoba poliamoryczna.

Joanna Erbel – socjolożka, miejska aktywistka, związana z Krytyką Polityczną, poliamorystka.

Monika Rak – współtwórczyni (z Agnieszką Małgowską) Damskiego Tandemu Twórczego, lesbijka esencjonalna, „młoda” feministka, fanatyczka kobiecych kręgów. Aktorka, dramatopisarka (autorka „33 sztuka” – o triadycznym układzie lesbijskim), graficzka.

Martyna Kuligowska – studentka nauk spolecznych, hobbystycznie djane, interesuje sie performensem, radykalnym interdyscyplinarnym kłirem i prawami zwierząt.

Prowadzenie:
Marta Konarzewska (współautorka powstającej książki o poliamorii). 

Kolejne spotkanie cyklu: 17.06

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij