Miasto

Pieniądze/ How Long?/ BWS Sofos – koncert

Kolejne wydarzenie muzyczne w ramach 5. urodzin Świetlicy. Wstęp wolny!

28 listopada, piątek, godz. 20.00, Świetlica Krytyki Politycznej Na Granicy


O zespole Pieniądze krążą legendy. 
Powstała nawet o nim książka (Żyranci), którą Spięty (Lao Che) opisuje tak: „Z Pieniędzmi skrzyżowałem szlak niemal dekadę temu. Od tamtej pory próbowałem wielokrotnie uchwycić i ubrać w słowa to Zjawisko. Panie i Panowie: oto Kwiat Alternatywy z sercem na głębokim talerzu.” Zaś Robert Brylewski (Brygada Kryzys, Kryzys) mówi wprost: „Kocham Pieniądze!”

Kim są Pieniądze

To zespół, którego nie można zaliczyć do przewidywalnych. Jednym tchem potrafią zmasakrować Wandę Chotomską, zacytować Mirona Białoszewskiego i zawyć o „Kundlu burym”. Na sam koniec wrócić do Technotronic w punkowym stylu. 

Niedawno wydali płytę Resztki szacunku, która zawiera nagranie z ich koncertu w kopalni. Członkowie zespołu raz na jakiś czas się zmieniają (np. z powodu ucieczek perkusistów), ale „w miarę” stabilny skład to: Matka Boska Borowska (bas), Zajdziu (git), Zagryh (git), Jemsu (quasi-voc), Mala (perk), Bolek (Bolek), Goły (git). Członkowie zespołu byli/są związani z innymi składami np. 100 TVarzy Grzybiarzy, Transkolektyw, Paździerze i Kosmetyka Mózgu, Mały Lekki Ojciec, Natural Mystic.
Każdy koncert Pieniędzy jest inny, szczególnie kiedy zapominają tekst albo zmieniają go ku radości fanów, którzy rzadko nadążają za ich scenicznym performancem.
Pieniądze to bomba energii, chaosu i radości z grania. Przed koncertem warto przeczytać regulamin zespołu, który znajduje się tutaj: http://pieniaadze.tumblr.com/historiapieniedzy.

How Long? 

Czesko-polski skład (Karvina, Ostrava, Cieszyn), legenda drunk d-bieat Crust Hc Punka. Tworzą go: Petr – gitara, Andrzej – bas, Radim – wokal, Marek – wokal, Zyzio – perkusja, Detlef – gitara.
Zespół podejmuje w swych prostych tekstach tematy związane z kapitalizmem, wyzyskiem, wojną. 
Na ich koncie znajduje się split ep z kapelą Unarmed [SZWECJA], dwa split LP z kapelami: Roxor (Słowacja) i Kulma (Republika Czeska)
Pierwszy koncert zagrali 2 grudnia 1995 we Vsetinie (RC), rok później perkusista wpadł pod tramwaj. Po zawieszeniu swojej działalności na początku XXI wieku, reaktywowali się w 2008 roku. Koncertują głównie w Czeskiej Republice. W składzie zespołu ludzie związani z takimi kapelami jak: Jezus Crust, Geldshit czy R.A.F.

BWS Sofos

Powstaliśmy w roku w którym do władzy doszedł Gorbaczow, a ponieważ w przeciwieństwie do niego nie dostaliśmy Nobla postanowiliśmy się rozwiązać. W 2008 nam przeszło i znów gramy. A gramy w różnych konfiguracjach- najczęściej git+bas+perk, ale bywa że bas+git+perk a nawet perk+git+bas. Nikt o nas nic nie wie, czasem mamy podejrzenie że sami o sobie nic nie wiemy….

Po koncercie afterparty urodzinowe. Zagra Sound [email protected] System

Wydarzenie organizowane jest w ramach 5. urodzin Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie. Finansowane jest przez European Cultural Fundation.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij