Miasto

Otwarcie sezonu na 1Piętrze. Linoskoczek nad Foksal

Przejście linoskoczka między siedzibami Krytyki Politycznej i 1Piętra nad ulicą Foksal oraz debata z udziałem Macieja Gduli.

26 września, czwartek, od. godz. 17.30, 1Piętro, ul. Foksal 11, Warszawa

Uroczyste otwarcie nowego sezonu na 1Piętrze. W programie: Linoskoczek 20 m nad ziemią między kamienicami na Foksal, debata „Miłosny wymiar solidarności”, koncert zespołu Wovoka. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

Rok temu szef 1Piętra Szymon Pulcyn zapowiadał przed otwarciem, że powstaje miejsce dialogu, pierwsze tego typu w Warszawie. Dzisiaj otwarcie sezonu na 1Piętrze jest zapowiedzią „Dziedzińca dialogu”, papieskiej inicjatywy, która spotyka ze sobą ludzi o różnych poglądach, wierzących z agnostykami.

Otwarcie kolejnego sezonu 1Piętra trwa już od połowy września. Uczestnicy spotkań „Twarzą w twarz”, odbywających się w ramach „Dziedzińca dialogu” co czwartek, zadają pytania o dialog sacrum z popkulturą, o współczesne formy pogaństwa albo o to, czy umiemy rozmawiać. Huczne otwarcie 1Piętra zaplanowano na 26 września o godz. 17.30.

Otwarcie rozpocznie się przejściem linoskoczka na wysokości 20 metrów nad ulicą Foksal. Lina, rozpostarta między 1Piętrem a Krytyką Polityczną, będzie okazją dla linoskoczka, aby wykonać pokaz salt i skoków, a potem przejść z jednego miejsca do drugiego. – Jan Paweł II mówił, że kto zamyka się na odmienność albo próbuje tę odmienność zniszczyć, odbiera sobie możliwość zrozumienia, kim jest człowiek. Przejście linoskoczka ma symbolicznie pokazać, że w centrum 1Piętra jest człowiek, a dialog między ludźmi o różnych poglądach jest możliwy, w końcu okna obu instytucji będą otwarte. Aby jednak dialog mógł się odbyć, konieczna jest równowaga – przekonuje Szymon Pulcyn z 1Piętra.

O godz. 18.00 na 1Piętrze rozpocznie się debata „Miłosny wymiar Solidarności”. Wezmą w niej udział: Michał Łuczewski (Centrum Myśli Jana Pawła II), Grzegorz Lewandowski (założyciel klubokawiarni Chłodna 25), Maciej Gdula (Krytyka Polityczna) i Paweł Cywiński (Kontakt).

Na zakończenie, od godz. 20.00, na scenie 1Piętra wystąpi zespół Wovoka tworzony przez Raphaela Rogińskiego i Mewę Chabierę. Na koncert będzie można wejść za zaproszeniem, które jest od dzisiaj do odebrania w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II, oraz bezpośrednio przed koncertem. Obowiązuje limit miejsc.

Organizator: Centrum Myśli Jana Pawła II

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij