Miasto

Otwarcie księgarni i czytelni Na Granicy

W programie: „Kochaj i rób!” - spotkanie z Kingą Dunin (5 listopada, godz. 18.00) oraz koncert zespołu Transola.

Zapraszamy na otwarcie księgarni i czytelni „Na Granicy”, spotkanie z Kingą Dunin oraz koncert zespołu „Translola”. Wszystko to odbędzie się podczas Urodzin Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” między 5 a 8 listopada 2012.

„Kochaj i rób!” – spotkanie z Kingą Dunin
5
listopada, poniedziałek, godz. 18.00

Pierwszym gościem czytelni i księgarni będzie Kinga Dunin –  publicystka, socjolożka, krytyczka literacka, felietonistka „Wysokich Obcasów”, autorka książek, w tym najnowszej „Kochaj i rób”. Spotkanie poprowadzą uczennice z klasy dziennikarskiej I L.O im. Antoniego Osuchowskiego. Tego wieczoru będzie możliwość nabycia książki po promocyjnej cenie i podpisania jej przez Kingę Dunin.

Koncert zespołu „Translola”
8
listopada, czwartek, godz. 20.00

Muzyka kobiecego składu krakowskiej Transloli istniejącej od 2008 to mieszanka rock’n’rollowego temperamentu i słowiańskiej wrażliwości. Grupę tworzy obdarzona potężnym, charyzmatycznym wokalem- Gabi Ganczarska, poszukująca nowych brzmień gitarzystka- Amina Dargham, basistka
– Ewa Langer i perkusistka- Żaneta Seweryn.

Zespół koncertuje w Polsce i za granicą, ich piosenka pt. „Bejrut” dotarła na pierwsze miejsce alternatywnej listy przebojów Radia Kraków. Zespół prowadził projekt „Transeastern Underground”, którego osią jest twórczość przedwcześnie zmarłej wybitnej rosyjskiej pieśniarki i poetki Janki Diagilewej.

Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy”, ul. Zamkowa 1, Cieszyn


O księgarni i czytelni Na Granicy

Księgarnia i czytelnia Na Granicy to otwarte miejsce spotkań i księgarnia dla ludzi ciekawych najnowszych publikacji – zarówno beletrystyki jak i książek popularno-naukowych, publicystyki i książek dla dzieci. Oranżada albo yerba mate przy książce? Przerwa na lekturę dla taty albo mamy z dzieckiem? Dyskusja ze znajomymi przy muzyce na wolnych licencjach? A może e-book z lekturą szkolną do wypożyczenia „na miejscu”? Poza możliwością czytania w przyjemnej atmosferze z widokiem na Olzę oraz kupienia najnowszych publikacji (m.in. Wydawnictwa Krytyki Politycznej, Fundacji Nowej Kultury Bęc! Zmiana, Czarnej Owcy, Korporacji Ha!Art, „Książki i Prasya”, „Muzeum Sztuki Nowoczesnej”), organizowane będą regularnie spotkania z autorami, pokazy filmowe, seminaria i wykłady.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij