Miasto

Ostatni koncert w Cieszynie

Iron Noir, Kucharczyk, John Lake, Jakub Adamec + niespodzianki.

Zapraszamy na niedzielny koncert! Wlot free!

IRON NOIR Duet Wojciech Kucharczyk / Łukasz Dziedzic. Postetno, posthouse, postdark i yes wave. Są w stanie improwizować bez końca lub w bardzo jasno sprecyzowanym celu. Używają akustycznych instrumentów samplowanych na żywo, tworząc złożone, rytmiczne konstrukcje. Lub ich nie używają. Lub nie używają instrumentów w ogóle. Żadnych. Ich debiutancki materiał ukazał się na CDR nakładem BDTA w lutym 2014 roku, niedługo potem zespół zawiesił działalność. Odwiesił ją specjalnie na festiwal Biedopad i przy okazji nagrał „Renversé EP”.
https://www.facebook.com/IRON.NOIR.band/
https://bdta.bandcamp.com/album/renvers
https://www.youtube.com/watch?v=7ZLs4cD7TdU
https://www.youtube.com/watch?v=0GtzNwpABZc

JAKUB ADAMEC jest artistą audio i vizualnym. Kilku lat mieszkał w Polsce i kilku lat mieszka na granicy w Cieszynie. Współpracuje z polskimi, czeskimi i słowackymi artystami, też jako kurator. Jest twórcą zajmującym się różnymi polami sztuki, psychodeliczną, post-popową magmą na granicy notorycznego wybuchu. Jest bardzo odważny i dość radykalny, broni swojej wizji świata bardzo dokładnie i bezkompromisowo. W 2012 r. został wydany jego pierwszy solowy album zatytułowany Traveling In TIME (ŚWIEŻY KURZ/SVĚŽÍ KURZ) przez Mik.Musik.!. W tej chwili przygotowuje materiał na drugi solowy album. Kawałki tego materiału zaprezentuje na ostatnim koncercie. Od 2001 r. tworzy zespól I LOVE 69 POPGEJŮ.
www.jakubadamec.com

John LAKE Janek Jezioro na koncie ma szereg wydawnictw dla BDTA, album dla Mik Musik! oraz udział w projekcie Iron Noir, a z różnymi projektami koncerty na festiwalach Unsound, Ars Cameralis, Supermarket Art Fair w Szwecji czy Art Meetings w Kijowie. Na swoich płytach i kasetach wydaje hałaśliwą i rozimprowizowaną techno-elektronikę, której wspólnym mianownikiem zwykle bywa analogowy motoryczny rytm, do którego „niektórzy nie potrafią nie tańczyć, a inni tylko wiją się ze strachu”. Poza tym muzycznym przedsięwzięciem działa również pod szyldem Lugozi oraz współprowadzi cieszyńską Galerię Szara.
www.johnlake.pl
https://www.facebook.com/JanekJezioro/

KUCHARCZYK Wydawca, artysta, menedżer, muzyk, i designer. Działa aktywnie od wielu lat efektywnie łamiąc granice i podziały w sztuce. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt, wiele wystaw, książki, albumy i mnóstwo innych rzeczy. Znany jest w Polsce i za granicą – koncertował od Moskwy, Mińska i Tel Avivu przez Paryż i Londyn, aż po Nowy Jork, Miami i Mexico City. Prace wystawiał w nie mniej egzotycznych miejscach, nawet w Betlejem. Od 1995 prowadzi wydawnictwo Mik.Musik.!. Jego zespoły i projekty to The Complainer, Mołr Drammaz, Retro*Sex*Galaxy, Pathman, Go Underground To See More Animals, HWDJazz, Iron Noir, oHUHo. W 2013 roku otrzymał nagrodę w kategorii „Aktivista Roku” przyznaną przez magazyn Aktivist. Od 2014 jest kuratorem sceny Carbon Atlantis/Carbon Central na katowickim festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij