Miasto

Odpowiedź na kryzys

Joanna Wowrzeczka ze Świetlicy KP w Cieszynie opowiada o działalności Klubów KP, idei stojącej u podstaw tych działań, o kryzysie więzi i wyobraźni, polityce i zaangażowaniu.

Krytyka jest odpowiedzią na dwa kryzysy: kryzys wyobraźni i kryzys więzi. Kryzys wyobraźni, to deficyt w wyobrażaniu sobie tego, że może być inaczej niż jest. Trudno jest nam wyobrazić sobie, że świat społeczny wygląda inaczej, np. jak mogłoby wyglądać społeczeństwo bez różnic ekonomicznych czy kulturowych. Łatwiej nam jest wyobrazić sobie koniec świata, czy inną katastrofę. Natomiast kryzys więzi to coś, co uniemożliwia odbudowę zaufania społecznego, co wymaga codziennej oddolnej pracy. W cieszyńskiej świetlicy na co dzień zajmujemy się przede wszystkim pracą nad więziami społecznymi. – mówi Joanna Wowrzeczka w wywiadzie udzielonym portalowi Olzanet.pl

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij