Miasto

Odkrywamy potencjał głównej ulicy Cieszyna

Zespół Świetlicy KP w Cieszynie przygotowuje święto ulicy Głębokiej. O planach przebiegu "Głęboka Fest" pisze "Gazeta codzienna".

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja święta ulicy Głębokiej – „Głęboka Fest”. 25 maja jedna z głównych ulic w centrum Cieszyna zmieni się w wyjątkowe miejsce udowadniając, iż nie jest to tylko obszar konsumpcji, ale również miejsce w którym zapisane są i nadal tworzą się historie ludzi oraz gdzie realizowane są różne pasje.

Święto ulicy Głębokiej przygotowują dzieci, licealiści, studenci, mieszkańcy i zespół Świetlicy Krytyki Politycznej, jednak również turyści i pasjonaci tej ulicy mogą włączyć się do współtworzenia tego wydarzenia.

– W tym roku chcemy jeszcze mocniej zaangażować mieszkańców w współtworzenie „Głęboka Fest”. Zależy nam żeby to naprawdę było święto każdego, kto czuje, że ten fragment miasta jest ważny. Chcemy pokazać, że Głęboka należy do mieszkańców, przypomnieć, że „ulice są mieszkaniem zbiorowości.” jak pisał Walter Benjamin. Podczas święta ulicy planujemy zorganizować razem m.in: piknik, koncerty, spacery po wybranych trasach, miejscach i historiach, wystawę fotografii i pamiątek rodzinnych. Jesteśmy otwarci na różne propozycje – wyjaśnia Anna Studnicka-Cieplak z Świetlicy Krytyki Polityczej „Na Granicy”.

Czytaj relację Stefana Mańki na stronach „Gazety codziennej”.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij