Miasto

O!Świetlica żąda dostępu do morza!

Nowy film O!Świetlicy Krytyki Politycznej - efekt warsztatów w ramach projektu Włącz Kulturę. Prowadzenie Katja Smoła i Sylwester Gałuszka.

W zeszłe wakacje rozpoczęliśmy pracę nad filmem „Żądamy dostępu do morza”.

Warsztaty specjalne dla O!Świetlicy Krytyki Politycznej poprowadzili Sylwester Gałuszka i Katja Smoła. Dzieci i młodzież nie tylko wystąpiły w nagraniu, ale też aktywnie współtworzyły film w trakcie całego procesu.

Zostały im przydzielone poszczególne zadania, m.in.: reżyseria, tworzenie scenariusza i animacji, statystowanie, komponowanie ścieżki dźwiękowej. Dzieci wcieliły się w rolę operatora, narratora czy klapsera.

W tym roku, od 20 do 24 czerwca, kontynuowaliśmy naszą pracę. Uczestnicy zajęć zajęli się postprodukcją, której elementami było wybieranie poszczególnych fragmentów nagrania, montaż, tworzenie muzyki. Przy okazji poznawali wiedzę praktyczną z zakresu tworzenia filmów.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem video! kilk
Oraz do śledzenia nas na Facebooku klik.

Działanie było realizowane w ramach projektu Włącz kulturę finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij