Miasto

O listach Janiny i Władysława Broniewskich

27 maja, środa, godz. 18.00, Muzeum Władysława Broniewskiego. Z Wiolettą Bojdą rozmawiać będzie Eliza Czapska.

27 maja, środa, godz. 18.00, Muzeum Władysława Broniewskiego, ul. Dąbrowskiego 51, Metro Racławicka

Z dr Wiolettą Bojdą, autorką opracowania Janina i Władysław Broniewscy. Miłość jest nieprzyjemna. Listy ze wspólnego życia rozmawiać będzie Eliza Czapska.

„Czyż mogło się obejść bez listów? Listów krążących między nami, nawet gdy oboje jesteśmy w tym samym mieście? I te pierwsze pochodzą z lata 1925. Leżą dziś ze mną kruche i pożółkłe, z wyciśniętym na nich gdzieniegdzie gwoździkami buciorów, nawet żoliborskim piaskiem naniesionym przez szabrowników (..) Ale można z nich tamten czas odległy przywodzić sobie na pamięć, martwe przywracać życiu. Martwe? A może to wszystko, co w życiu już za nami, wcale nie jest martwe?” Janina Broniewska, Dziesięć serc czerwiennych

Dr Wioletta Bojda- pracownik naukowy Instytutu Filologii Polskiej, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Autorka opracowania z rękopisu prozy W. Broniewskiego pt. „Stanęła naga… Powieść nieskończona”

[informacja prasowa]

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij