Miasto

Nie lękajcie się!

Prezentacja, pokaz filmów, dyskusja o 30. nr "Krytyki Politycznej" przygotowana przez zespół kuratorski 7 Berlin Biennale. 3 czerwca, niedziela, godz. 19.00, CSW Kronika, Rynek 26, Bytom.

Prezentacja, pokaz filmów, dyskusja o 30. nr „Krytyki Politycznej” przygotowana przez zespół kuratorski 7 Berlin Biennale. Prowadzenie: Igor Stokfiszewski (członek teamu 7 Berlin Biennale, publicysta, dramaturg, krytyk literacki, Krytyka Polityczna)

3 czerwca, niedziela, godz. 19.00, CSW Kronika, Rynek 26, Bytom

Igor Stokfiszewski (1979) – krytyk literacki, dramaturg, członek zespołu Krytyki Politycznej. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim i Jagiellońskim w Krakowie. W latach 2001-2006 redaktor działu literackiego magazynu „Ha!art”. Współpracuje przy międzynarodowych literackich programach stypendialnych z Willą Decjusza w Krakowie. Był współkuratorem REDakcji KP w Warszawie przy ul. Chmielnej. Autor książki Zwrot polityczny (Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2009). Współredaktor (wraz z Piotrem Mareckim i Michałem Witkowskim) książki Tekstylia. O „rocznikach siedemdziesiątych” (2002) oraz (z Piotrem Mareckim i Renatą Serednicką) tomu Ludzie, miasta. Literatura Białorusi, Niemiec, Polski i Ukrainy – ślady „nieistniejącego języka” (2008). Współautor scenariusza filmu Grega Zglinskiego Na swoje podobieństwo (2001). Jako dramaturg współpracował z reżyserem Wojtkiem Klemmem i Bartoszem Szydłowskim. Publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Tygodniku Powszechnym”, „Krytyce Politycznej”, „Ha!arcie”, „FA-arcie”, „Notatniku Teatralnym” i „die tageszeitung”. Jako recenzent współpracował z programem telewizyjnym Kinematograf (TVP1) i Czytelnia (TVP Kultura). Współpracuje z Teatrem N

www.berlinbiennale.de

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij