Miasto

Medyczna marihuana – cudowne lekarstwo? Spotkanie z autorką

O książce "Medyczna marihuana. historia hipokryzji" rozmawiać będą autorka Dorota Rogowska-Szadkowska i Justyna Drath.

Spółdzielnia „Ogniwo” Kraków i Krytyka Polityczna – Klub w Krakowie gorąco zapraszają na spotkanie wokół książki Doroty Rogowskiej – Szadkowskiej Medyczna marihuana. Historia hipokryzji i pokaz filmu dokumentalnego Medyczna marihuana Pawła Libery.

piątek, 8 lipca, godz. 19.00, Spółdzielnia „Ogniwo”, ul. Paulińska 28/LU, Kraków

W spotkaniu udział wezmą:

Dorota Rogowska-Szadkowska – dr n. med., współtworzyła jeden z pierwszych w Polsce oddziałów dla osób z HIV/AIDS, Pracuje w Zakładzie Medycyny Rodzinnej i Pielęgniarstwa Środowiskowego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Justyna Drath – działaczka społeczna, nauczycielka, publicystka, polityczka, absolwentka seminarium o polityce narkotykowej w PAN oraz szkoły letniej „Human rights and drug policy” w Budapeszcie. Współautorka broszury o profilaktyce narkotykowej dla nauczycieli.

O książce:
Medyczna marihuana. Cudowne lekarstwo czy zwykła szarlataneria? Książka Doroty Rogowskiej-Szadkowskiej to imponujące kompendium na temat medycznych właściwości marihuany. Tych dokładnie zbadanych, lecz także tych, co do których brakuje nam pełnej wiedzy. Choć znana i używana od tysiącleci w różnych kulturach, marihuana wciąż nie może doczekać się wyczerpujących badań ani racjonalnej debaty – szczególnie w Polsce. Panika przed nielegalną przyjemnością sprawia, że cierpią pacjenci- m.in. dzieci chore na lekooporną padaczkę. Medyczna marihuana. Historia hipokryzji otwiera dyskusję i zachęca do zmiany. Marihuana jest znacznie bezpieczniejsza niż alkohol, więc nie ma powodu się jej bać, za to jest wiele powodów, żeby ją badać i podawać tym, którzy jej potrzebują.

O filmie:
Lekarz, zaangażowany dziennikarz, matka walcząca o prawo do leczenia dziecka i medyczna marihuana. Próba przedstawienia sytuacji z różnych perspektyw. Każdy przedstawia swoją drogę, stan faktyczny i szanse na przyszłość.
Produkcja: Polska Sieć Polityki Narkotykowej dla Drugreporter (Rights Reporter Foundation)
Realizacja: Paweł Libera

Supported by a grant from the Open Society Foundations. Książka ukazuje się przy wsparciu Open Society Foundations.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij