Miasto

Matka Feministka. Spotkanie w Matrasie

Z Agnieszką Graff, Agnieszką Stein i Joanną Szulc porozmawia Sylwia Chutnik

3 czerwca, wtorek, godz. 18.00, Księgarnia Matras, Al. Solidarności 113, Warszawa


Matka Feministka. Spotkanie wokół książki Agnieszki Graff 

Gościnie:
Agnieszka Graff,
Joanna Szulc – redkatorka naczelna Magazynu „Dziecko”,
Agnieszka Stein – psycholożka dziecięca, autorka ksiazki Dziecko z bliska.

Prowadzenie:
Sylwia Chutnik, Fundacja MaMa.

Na spotkanie można przyjśc z dziećmi – zajmie się nimi animatorka. 

Matka Feministka to zadziorny przewodnik po doświadczeniu macierzyństwa w kraju, gdzie przekonanie, że rodzina jest najważniejsza jest odwrotnie proporcjonalne do środków przeznaczanych na politykę rodzinną. Wszystko, co w polskiej rzeczywistości budzi rozgoryczenie, wściekłość, a często wręcz rozpacz matek, znajdziesz w tej książce. I jeszcze mocne dowody na to, że równość jest wartością rodzinną.

Agnieszka Graff pisze o tym, co nie pomaga rodzicom w rodzicielstwie. O konflikcie między potrzebami rodziców i dzieci, w którym wszyscy żyjemy. Wierzę, że tego konfliktu być nie musi, że szukanie równowagi i rozwiązań szanujących potrzeby wszystkich członków rodziny jest możliwe, ale wiem też, że jest bardzo trudne i często napotyka na różne systemowe przeszkody. Myślę, że bardzo potrzebujemy tego filaru rodzicielstwa – równowagi. Cieszę się, że jest ktoś kto szuka odpowiedzi na to, jak taką równowagę uzyskać. Agnieszka Stein

Książkę Agnieszki Graff objęły patronatem medialnym: Fundacja MaMa, Radio TOK FM i Magazyn „Dziecko”. 

Więcej o książce  

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij