Miasto

Matka Feministka. Agnieszka Graff na Czerskiej

Agnieszka Graff, Teresa Kapela i Magdalena Środa w rozmowie z Moniką Tutak

27 maja, wtorek, godz, 18.00, Redakcja Gazety Wyborczej, ul. Czerska 8/10

Matka Feministka. Spotkanie wokół książki Agnieszki Graff

Gościnie:
Agnieszka Graff,
Teresa Kapela, Związek Dużych Rodzin 3Plus,
prof. Magdalena Środa, filozofka.

Prowadzenie: Monika  Tutak.

Na spotkanie można przyjśc z dziećmi – zajmie się nimi nasza animatorka.

„Graff została konserwatystką, odbiło jej od macierzyństwa” – krążyły plotki po mieście, gdy zaczęła rzadziej pojawiać się na feministycznych spotkaniach i pisać felietony o poruszaniu się z wózkiem po mieście.

Nie da się ukryć: feminizm ma kłopot z macierzyństwem. To doświadczenie, które podważa nasze przekonania dotyczące woli i podmiotowości. A zwłaszcza o „wyborze”. Pracować czy poświęcić uwagę i czas wychowaniu? – większość kobiet stoi tu wobec konieczności, nie wyboru. Opieka nad małym dzieckiem pożera ogromnie dużo czasu, energii i funduszy, a także emocjonalnego zaangażowania. Tak dużo, że na niewiele innego tych zasobów starcza. Czy oznacza to, że matka nie może być feministką? Oczywiście, że nie. Tyle tylko, że to feminizm szczególny – sceptyczny wobec rynku, wymagający wobec ojców, uważny na to, co dzieje się w domu i w piaskownicy.   

Dziwne jak rzadko ktoś stara sie stawiać pytania o dzieci, rodzinę, wychowanie zamiast dawać lukrowane porady. Agnieszka Graff stawia. No wreszcie. Jestem facetem i równie mocno jestem wkurzony na ten system. Leszek Talko, dziennikarz „Gazety Wyborczej”, autor Dziecka dla początkujących 

Książkę objęły patronatem medialnym: Fundacja MaMa, Magazyn „Dziecko” i radio TOK FM. 

Więcej o książce 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij