Miasto

„Maska twardziela” pokaz filmu i spotkanie warsztatowe

Wydarzenie w ramach kampanii Razem Przeciw Przemocy Seksualnej

26 maja, poniedziałek. godz. 18.00, redakcja Krytyki Politycznej, ul. Foksal 16

W poniedziałkowe popołudnie, zapraszamy do Krytyki Politycznej na pokaz filmu Suta Jhallyego „Maska twardziela. Przemoc, media i kryzys męskości” (82′). Narratorem w filmie jest znany edukator antyprzemocowy z USA – Jackson Katz. Autor bestsellera „Paradoks macho”. 

Dokument porusza kwestię krępowania tożsamości mężczyzny poprzez jego popkulturowy wizerunek. Zawiera dokładną analizę tego, jak wpojony przez media ideał męskości przekłada się na nasze życie, wywołując presję bycia twardym i nieokazującym ani słabości, ani uczuć. Jednocześnie autorzy wyjaśniają zależność pomiędzy taką kreacją a wzrostem przemocy. Obraz zawiera liczne przykłady z kinematografii, życia publicznego, sportu i muzyki.

Po filmie otwarta dyskusja i spotkanie warsztatowe, na którym spróbujemy przyjrzeć się dzisiejszemu wizerunkowi mężczyzny w kulturze i stereotypom dotyczącym płci jako bezpośredniemu czynnikowi przemocy wobec kobiet i osób nieheteronormatywnych.

Szczególnie zapraszamy chłopaków i mężczyzn! Nie bójcie się. Bez was zmiana seksistowskiej kultury jest nie możliwa!

Spotkanie poprowadzi Łukasz Wójcicki z grupy Głosy Przeciw Przemocy

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij