Miasto

Literatura w Bombie: God hates Poland

W ramach cyklu Literatura w Bombie zapraszamy na spotkanie z Michałem R. Wiśniewskim

17 lutego, środa, godz. 19.30, Bomba na Placu, Kraków

Literatura w Bombie: God hates Poland

W ramach cyklu Literatura w Bombie zapraszamy na spotkanie z Michałem R. Wiśniewskim, autorem powieści God hates Poland. Michał R. Wiśniewski za Jetlag, debiutancką, świetnie przyjętą książkę został nominowany do Nagrody Conrada .

” – God hates Poland – powiedziała, a ja na to, że jak to, za co? Za wszystko, rzecz jasna. A dlaczego po angielsku? Żeby każdy zrozumiał, że BÓG NAPRAWDĘ HEJTERZY POLSKĘ.

4 lipca 2014 roku, piątek. Ludzie się rodzą, umierają, spotykają i rozstają. Kochają, nienawidzą i tęsknią. Cierpią na jetlag i bezsenność. Ruszają w miasto i wracają do domu. Pod czujnym okiem dronów i kamer internetowych.

Dla trojga z nich to początek drogi, na końcu której znajduje się odpowiedź na pytanie „skoro Bóg nienawidzi Polski, to dlaczego ją stworzył?”

Za takim nawigatorem jak Wiśniewski chce się iść, takiemu przewodnikowi miło się poddawać. Miasto, nowe technologie, trójwymiarowi bohaterowie uwikłani we współczesność. Jednocześnie czułość i bezwzględność, refleksja i przygoda, groza i humor, a nawet sensacja. Sugestywny, wielowymiarowy, niejednoznaczny świat.
Agnieszka Wolny-Hamkało

Biurowa klasa średnia, największa zagadka 3RP. Od jej kaprysów zależy, kto wygra wybory i jaki operator komórkowy wygryzie konkurencję. Ale kim są ci ludzie? O co im chodzi? O czym marzą? Czego się boją? To nie jest smutna książka o blokowisku, tam są faken androidy w Tokio, jak u Dukaja.
Wojciech Orliński

Spotkanie z Autorem poprowadzą Michał Sowiński i Maciej Jakubowiak.

Serdecznie zapraszamy!

Michał R. WiśniewskiPisarz, publicysta, redaktor naczelny magazynów upadłych „Kawaii” i „Anime+”, popularyzator japońskiej popkultury i fantastyki w Polsce. Nominowany do Nagrody Conrada za debiut roku. Publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, w magazynach „Pulp”, „Nowa Fantastyka”, „Kmag”, a także w książkach Bond. Leksykon, Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej i Berlin – Pascal Lajt. Stały felietonista magazynów „Pixel” i „Arigato”. Autor powieści Jetlag (2014, Wydawnictwo Krytyki Politycznej) i zbioru felietonów Jeśli zginiesz w grze, zginiesz naprawdę (2014, Bookrage). Prowadzi bloga: Pattern Recognition (mrw.blox.pl) oraz jetlag.com.pl

Michał SowińskiDoktorant na Wydziale Polonistyki UJ, redaktor literacki Festiwalu im. Josepha Conrada, współprowadzący audycję Book’s not dead w radiofonia.net. Myśli o sobie jako o literaturoznawcy (miłośnik prozy), czasem para się krytyką literacką. Dyrektor programowy Festiwalu im. Jana Błońskiego.

Maciej JakubowiakRedaktor działu mediów w dwutygodnik.com. Bada i krytykuje literaturę, przygotowuje doktorat o jej związkach z prawem autorskim, jego teksty można znaleźć w czasopismach drukowanych i internetowych. Weganin, żona, dwa psy, pochodzi z Żor, mieszka w Krakowie. 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij