Miasto

Kto siedzi za narkotyki? Pokaz filmu „Dom, w którym mieszkam”

Rozmowę po projekcji poprowadzi Justyna Drath.

25 czerwca, wtorek, godz. 17.00, Massolit Books & Cafe, Felicjanek 4, Kraków

Wstęp wolny!

Kto pierwszy wymyślił, że narkotyki powinny być nielegalne i dlaczego? Kto korzysta, a kto traci na „wojnie z narkotykami” i jakie są jej prawdziwe rezultaty? Dom, w którym mieszkam to film, który pokazuje nie tylko absurdy polityki narkotykowej USA, ale też analizuje historię prawodawstwa, które uczyniło z niej narzędzie selekcji i segregacji na tle rasowym i klasowym. Pomimo iż liczba osądzonych i skazanych na więzienie rośnie do absurdalnych rozmiarów – stan bezpieczeństwa publicznego, zaufania do policji i zdrowia obywatelek i obywateli USA nie poprawia się, a sama wojna z narkotykami kosztuje rokrocznie amerykańskich podatników co najmniej 51 miliardów dolarów. To dokładnie 168 dolarów przypadające na jedną kobietę, jednego mężczyznę lub jedno dziecko w USA ( są to koszty wojny z narkotykami na szczeblu państwowym lub stanowym, nieuwzględniające kosztów lokalnych lub niepoliczalnych, jak bezrobocie lub niedostępność edukacji.)

Po projekcji zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi Justyna Drath, redaktorka serwisu narkopolityka.pl.

Praktyczna i finansowa porażka wojny z narkotykami to tylko część złożonego problemu. Te same strategie polityczne, które tak mało zaradziły na poziom spożycia narkotyków w Stanach Zjednoczonych, dogłębnie i niewspółmiernie oddziaływały niekorzystnie przede wszystkim na najbiedniejszych, społeczności imigranckie i inne mniejszości.
Brad Pitt na pokazie filmu w Los Angeles

Więcej informacji o potrzebie zmiany globalnej polityki narkotykowej znajdziesz w serwisie narkopolityka.pl .

—-
Partnerem cyklu pokazów filmu jest Festiwal Watch Doc organizowany przez Helsińską Fundację Praw Człowieka. 

Wsparcie: Open Society Foundation


__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij